Nedostatky na Dúbravsko-Karloveskej radiále odstráni zhotoviteľ, mesto ho požiadalo o nápravu

Úprava koľajového zvršku a spodku na najdlhšom a najkomplikovanejšom úseku električkovej trate od tunela pod hradom po Molecovu počas 4. etapy modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály v Bratislave. Dopravné obmedzenia by mali trvať od 2. mája 2020 do septembra 2020, kedy má byť Dúbravsko-Karloveská radiála kompletne zmodernizovaná.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Dokončenie prác na trati v pôvodnom septembrovom termíne by zatiaľ nemalo byť ohrozené.

Bratislava žiada zhotoviteľa, aby odstránil nedostatky na stavbe Dúbravsko-Karloveskej radiály. Na sociálnej sieti o tom informovalo hlavné mesto a bratislavský primátor Matúš Vallo.

Spolu s naším tímom som absolvoval kontrolný deň na stavbe a jednou z hlavných tém bola bezpečnosť ľudí, ktorí sa v okolí stavby pohybujú,“ povedal primátor.

Ide napríklad o dočasné priechody pre chodcov, šírku chodníkov, zabezpečenie jám, prípadne ďalších nebezpečných miest, na ktorých môže v dôsledku stavebných prác prísť k úrazu.

Podnety občanov

Svojimi podnetmi občania upozorňovali na viaceré problémové miesta a aj počas kontrolného dňa sme identifikovali viacero nedostatkov,“ dodalo mesto, ktoré sa so zhotoviteľom dohodlo na odstránení nedostatkov.

Zhotoviteľ stavby prisľúbil nápravu a súčasné nedostatky by mali byť odstránené do budúceho týždňa. V prípade pokračujúcich problémov bude mesto zhotoviteľa sankcionovať,“ doplnilo mesto.

Termín dokončenia

Ďalšou témou, ktorú hlavné mesto riešilo so zhotoviteľom trate, bol termín ukončenia výstavby. „Hoci aj túto stavbu poznačila koronakríza a došlo k dočasnému zdržaniu niektorých stavebných procesov, dokončenie prác na trati v pôvodnom septembrovom termíne by zatiaľ nemalo byť ohrozené,“ uviedlo mesto.

Všetci chceme, aby bola stavba hotová čo najskôr, a chcem byť presvedčený že všetky chyby, ktoré sa vyskytli v prvej a druhej fáze, už budú odstránené a že sme sa poučili,“ povedal Vallo a doplnil, že mesto si uvedomuje svoje nedostatky pri tak rozsiahlej stavbe a apeluje na zhotoviteľa, aby boli čo najskôr odstránené a výsledkom bola kvalitná stavba v primeranom čase.

Najkomplikovanejšia etapa

Poslednú a zároveň najkomplikovanejšiu etapu rekonštrukcie trate, od tunela po Molecovu, spustilo mesto 2. mája a sú s ňou spojené viaceré dopravné obmedzenia vrátane kompletnej výluky električkovej dopravy.

Modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály je financovaná zo zdrojov EÚ prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Rekonštrukcia električkovej radiály, s ktorou mesto začalo v júni minulého roka, je nevyhnutná. Ak by sa k nej nepristúpilo, hrozilo by jej kompletné odstavenie,“ uviedlo mesto. Obmedzenia by mali trvať do septembra tohto roka, keď bude radiála kompletne zmodernizovaná.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk