Nehoda na Zochovej ulici vzala život mladému páru, spojila ich láska k športu

nehoda na Zochovej, mladý pár
Foto: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj, Miro Vavak - koláž Bratislavadeň

Marek sa chcel podľa manažéra futbalového klubu vrátiť po magisterskom štúdiu do Prešova, pretože cestovanie do Bratislavy bolo pomerne náročné. 

V nedeľu 2. októbra večer sa rozprávali a objímali Broňa s Marekom na MHD zastávke na Zochovej ulici naposledy. Auto, ktoré šoféroval Dušan Dědeček, spôsobilo tragickú dopravnú nehodu a okrem života páru si vyžiadala ďalšie tri životy. Vodičovi namerali v krvi 1,69 promile.

Broňa aj Marek študovali na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave (UK). Oznámenie o úmrtí dvojice sa dostalo na sociálnu sieť. Broňa oslávila začiatkom septembra 21. narodeniny, Marek zomrel vo veku 20 rokov.

Láska k športu

Ako uvádza portál pluska.sk, Marek pochádzal zo Ždiaru a bol študentom 2. ročníka, krásne dievča bolo rodáčkou z Popradu. Pár spojila láska k športu – Marek bol vynikajúcim futbalovým brankárom a jeho partnerka sa venovala gymnastike.

Ich vzťah bol iba v začiatkoch. V nešťastný večer cestovali na bratislavské internáty, kam už nikdy nedorazili. Marek zomrel na mieste nehody, Broňa bojovala so zraneniami v nemocnici, no svoj boj prehrala.

Nehoda na Zochovej, mladý pár
Foto: Miro Vavak

Kondolenčné knihy a čierna vlajka

Smrť športovca otriasla aj manažérom futbalového klubu Vysoké Tatry, kde pôsobil Marek ako brankár. Mladík plánoval magisterské štúdium v Prešove, pretože chcel byť bližšie k rodine a klubu. Cestovanie do Bratislavy a späť domov bolo pre neho náročné.

Nehoda si vyžiadala aj život mladej Natálie Hamrákovej, ktorá študovala na Právnickej fakulte UK. Univerzita si svojich zosnulých študentov uctila minútou ticha a na budove visí čierna vlajka. Vo vestibule budovy UK a na Šafárikovom námestí sú k dispozícii kondolenčné knihy.

Nehoda na Zochovej, mladý pár
Foto: Facebook/ Filozofická fakulta UK v Bratislave

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk