Nelegálne nadobudnutý tovar zlikvidovaný bratislavskými colníkmi dosiahol tento rok hodnotu 1,63 milióna eur

Colny urad zaisteny tovar.jpg

Tovar zaistili pri hraničných kontrolách, v poštovej, leteckej preprave, počas prehliadok automobilov, skladových priestorov, predajní či trhovísk.

Colný úrad (CÚ) Bratislava zlikvidoval počas tohto roka tovar v celkovej hodnote 1,63 milióna eur. V bratislavskej spaľovni skončili zaistené cigarety, tabak, lieh, textil, obuv, parfumy, ale aj airsoftové zbrane.

Nelegálne nadobudnutý tovar nemôže byť poskytnutý na charitatívne účely. Informovala o tom hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská.

Spálený tovar

Pod dozorom príslušníkov finančnej správy tento rok zlikvidovali v bratislavskej spaľovni množstvo tovaru, ktorý bol zaistený pri hraničných kontrolách, v poštovej, leteckej preprave, počas prehliadok automobilov, skladových priestorov, predajní či trhovísk.

Išlo o tovar podliehajúci spotrebnej dani, ako aj tovar porušujúci práva duševného vlastníctva, ktorý prepadol v prospech štátu.

Cigarety, alkohol aj oblečenie

Colný úrad Bratislava počas roka uskutočnil šesť likvidácií, pri ktorých sa spálilo takmer 86-tisíc spotrebiteľských balení cigariet, 110 litrov liehu, viac ako 50-tisíc kusov textilných výrobkov, obuvi, parfumov, hračiek, kabeliek, bižutérie i 26 kilogramov tabaku do vodných fajok.

Zaujímavosťou bolo napríklad zadržanie airsoftových zbraní s príslušenstvom v množstve 559 kusov, 1 752 kusov ložísk či približne 2 000 kusov železných obuškov a ručných útočných zbraní typu boxer. Aj tie skončili v spaľovni.

Finančná správa pripomína, že zadržaný tovar nie je možné poskytnúť na charitatívne účely, pretože ide o rizikový tovar najmä z hľadiska ohrozenia zdravia verejnosti, nie je jasný jeho pôvod, zloženie, obsah či kvalita materiálov.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom