Nemocnica na Antolskej presúva pacientov inam, dôvodom je pokazené kúrenie

Fakultná nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici, Petržalka
SITA

Nemocnica Sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici neprijíma pacientov a desiatky hospitalizovaných prekladá do ďalších nemocníc patriacich pod Univerzitnú nemocnicu v Bratislave (UNB).

Nemocnica momentálne funguje v mimoriadnom režime. „Pre havarijnú situáciu na výmenníkovej stanici sme museli prijať mimoriadne opatrenia. V Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici neprijímame žiadnych nových pacientov s potenciálom hospitalizácie. V spolupráci s Krajským operačným strediskom záchrannej zdravotnej služby sú presmerovávaní do ďalších nemocníc UNB,“ priblížila momentálnu situáciu hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská.

V nemocnici sa podľa hovorkyne neposkytuje do odvolania ani plánovaná zdravotná starostlivosť (ambulantná a hospitalizácie). „Už hospitalizovaných pacientov podľa zdravotného stavu prekladáme na adekvátne pracoviská v našich ďalších nemocniciach, (Nemocnica Ružinov, Nemocnica akad. L. Dérera, Nemocnica Staré Mesto a Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice),“ vysvetlila Maťašovská.

V Nemocnici sv. Cyrila a Metoda zostanú k piatku 8. januára 2016 už len pacienti vyžadujúci intenzívnu zdravotnú starostlivosť, čiže len najvážnejšie prípady (JIS, ARO). „Každý prípad posudzujeme individuálne. Nemocnica naďalej poskytuje urgentnú ambulantnú starostlivosť na Centrálnom prijímacom oddelení v prípadoch, ktoré nevyžadujú hospitalizáciu,“ dodala hovorkyňa UNB.

Podľa zverejnených informácií od utorka popoludnia je v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda havária na výmenníkovej stanici, ktorá nedokáže pracovať plnohodnotne a vykúriť celú nemocnicu. „Nateraz je v lôžkových častiach optimálnych 20 až 22 stupňov, vďaka prevádzkovým opatreniam. Pacienti majú teplo. Avšak v piatok budeme musieť nemocnicu odpojiť od kúrenia úplne, aby sme mohli pristúpiť k náročnej oprave výmenníkovej stanice. Ospravedlňujeme sa pacientom za vzniknuté nepríjemnosti v súvislosti s urgentným havarijným stavom,“ uviedla Maťašovská. Vykurovanie počas piatkovej opravy bude zabezpečené podľa nej provizórnymi elektrickými ohrievačmi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk