Nemocnica na Boroch by mala mať časom aj zdravotnícky kampus pre študentov aj lekárov

Vstup do Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky pri príležitosti tlačovej konferencie na tému: Kolaudačné rozhodnutie, medicínske špecializácie, stavebný a personálny update, predstavenie zdravotníkov zo zahraničia a prvý deň otvorených dverí pre verejnosť
Foto: SITA/Branislav Bibel

Nemocnica Bory získala začiatkom roka od BSK právoplatné povolenie na prevádzku.

K nemocnici na Boroch v Bratislave má v budúcnosti pribudnúť aj zdravotnícky kampus. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Na marcové Zastupiteľstvo BSK prinesieme ideový zámer zdravotníckeho kampusu na Boroch. Bude slúžiť našim stredným zdravotníckym školám, Slovenskej zdravotníckej univerzite, ako aj samotným lekárom z praxe,“ uviedol Droba.

Nemocnica Bory získala začiatkom roka od BSK právoplatné povolenie na prevádzku. „Rozhodnutie sme jej vydali na základe splnenia všetkých podmienok a prvé pracoviská by mali byť otvorené už v marci,“ poznamenal Droba.

Nová nemocnica bude poskytovať zdravotnú starostlivosť vo viac ako 50 špecializáciách. Ročne plánuje uskutočniť až 350-tisíc ambulantných vyšetrení a 35-tisíc hospitalizácií, pričom pacientske izby sú jednolôžkové s vlastným sociálnym zariadením. „Jej spustenie odbremení naše vyčerpané zdravotníctvo a pocítime to my všetci,“ uzavrel Droba.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk