Nemocnica Ružinov získala monitory dychu pre novorodencov

Dieťa, bábätko, inkubátor
ilustračné: SITA

Novorodenecké oddelenie v Nemocnici Ružinov, ktoré je pracoviskom Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB), získalo sedem nových profesionálnych monitorov dychu. Nové prístroje nemocnici darovala Nadácia Križovatka.

Kvalita a bezpečnosť v poskytovaní zdravotnej starostlivosti musí byť prioritou. Monitory dychu pomáhajú tento cieľ v prípade najmenších pacientov napĺňať,“ uviedol riaditeľ UNB Miroslav Bdžoch.

Monitory dychu pomáhajú predchádzať syndrómu náhleho úmrtia dojčiat. Pre ružinovské novorodenecké oddelenie, ktoré sa stará aj o patologických novorodencov, je podľa hovorkyne UNB Petra Stano Maťašovskej tento dar veľkou pomocou. Ako dodala, v minulom roku sa počet novorodencov narodených v ružinovskej nemocnici mierne zvýšil, a to z 2 387 na 2 436. V Univerzitnej nemocnici Bratislava evidovali celkovo v minulom roku 7 930 pôrodov.

Nadácia Križovatka venovala Univerzitnej nemocnici Bratislava len za minulý rok 19 monitorov dychu, ktoré putovali aj na novorodenecké pracoviská do Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v Petržalke a do Nemocnice akad. L. Dérera na Kramároch. Vďaka spolupráci s nadáciou sa darí univerzitnej nemocnici obmieňať dosluhujúce monitory na novorodeneckých oddeleniach a rodičia tiež majú možnosť prístroj si požičať a mať dýchanie bábätka pod kontrolou aj po prepustení z nemocnice.

Rodičia si môžu pri odchode domov monitor dychu požičať, aby aj doma mohli pokojne spať s vedomím, že dych ich dieťatka stráži spoľahlivý prístroj,“ uviedla v tlačovej správe riaditeľka Nadácie Križovatka Táňa Tomasch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk