Nemocnicu nahradia byty. V centre mesta vyrastie obytný dom Zochova X

Zochova X, Staré Mesto, výstavba
ReSpect

Bývalá nemocnica na Zochovej ulici sa už mení na byty. Výstavba pokračuje a mala by priniesť 16 väčších bytov, rekonštrukciu historickej pamiatky a vybudovanie nových objektov.

Investorom prestavby je spoločnosť ReSpect, ktorá pozemky aj vlastní. Za projektom stojí architekt Branislav Kaliský, ktorý sa pre etrend.sk vyjadril, že „časť budov úplne vyčistíme, torzo chránenej časti ostáva“.

Zochova X, Staré Mesto, výstavba
ReSpect

Zvonku bude mať projekt akoby dve časti – jednou bude obnovená historická fasáda, druhou moderná stena s presklenými balkónmi. Vo vnútrobloku sa počíta s átriom pre obyvateľov.

Vznikne aj desaťárová záhrada, ktorú bude investor dolaďovať s majiteľmi bytov, aby vyhovovala ich požiadavkám. Veľké byty so záhradou a krbom sú určené predovšetkým pre ľudí z rodinných domov, ktorí by sa radi vrátili naspäť do mesta. Preto investor myslí na ich potreby – veľkosť priestorov a zeleň.

Zochova X, Staré Mesto, výstavba
ReSpect

Cena za meter štvorcový holopriestoru je 3 300 eur a zatiaľ je predaných sedem bytov. „Ľudia chcú ich dozariadenie do štandardu, preto s nimi komunikujeme a byty dokončíme. Čo sa nepredá do jari budúceho roka, to zariadime do štandardu sami,“ vysvetlil Kaliský.

V objekte bude 24-hodinová recepcia s mezanínom pre návštevy a tiež spoločenská miestnosť. Vzniknú aj trojpodlažné garáže – dve podlažia pod zemou a jedno na prízemí – s celkovou kapacitou 42 parkovacích miest. Cena za jedno státie je 30-tisíc eur.

Zochova X, Staré Mesto, výstavba
ReSpect

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk