Nemôžete si nechať vášho domáceho maznáčika? Bratislavská ZOO neprijíma nové zvieratá

andulka v ZOO
Foto: Facebook/ ZOO Bratislava

Niekto sa rozhodol podarovať andulku aj s klietkou a nechal ju pred bránami bratislavskej ZOO.

Niekedy nastanú životné situácie, kedy si ľudia z rôznych dôvodov už viac nemôžu nechať psíka, mačku, vtáky či iných domácich maznáčikov. Začnú hľadať osoby, ktorým by posunuli zvieratko a kde by bolo o neho dobre postarané.

Tieto zvieratká však nepatria do bratislavskej ZOO, na čo upozorňuje i samotná ZOO na sociálnej sieti. Pred budovou riaditeľstva našli pracovníci opustenú klietku s andulkou a odkazom „Ďakujem za prichýlenie v ZOO.“

„Je to pomerne nešťastná situácia, pretože zoologická záhrada nemôže prijať zviera len tak, z ulice, keď nie je známy jeho pôvod ani zdravotný stav,“ vysvetľuje ZOO.

V Karlovej Vsi sú zvieratá z iných zoologických záhrad či certifikovaných chovov, kde je možné preukázať pôvod a zdravotný stav zvieraťa. Pre pracovníkov sú kľúčové informácie o zvierati, pretože nechcú ohroziť zdravotný stav iných zvierat, o ktoré sa starajú.

Táto andulka však mala šťastie, pretože sa jej ujala pracovníčka ZOO. Nemusí to tak však byť aj v budúcnosti pri iných zvieratách. ZOO odporúča obrátiť sa na vášho veterinára alebo Štátnu ochranu prírody.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk