Nemožné sa stáva skutočnosťou: Rozšírená Harmincova umožní rýchlejší a plynulejší prejazd

Kolaz bratislava harmincova.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com , www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Pamätáte si na časy, keď ste na Harmincovej ulici stáli v dlhej kolóne za autobusom, ktorý vás brzdil na vašej ceste? Tieto dni sú už minulosťou. Vďaka rozšíreniu a novým BUS pruhom sa situácia mení.

V rámci rozsiahlych prác na tejto frekventovanej ceste pribudli prvky, ktoré vám spríjemnia každodenné cestovanie. Prejazd touto frekvetovanou ulicou bude plynulejší a rýchlejší aj vďaka dvom novým jazdným pruhom. Harmincova ulica dostala nové kamenné obrubníky, prídlažbu a stĺpy verejného osvetlenia, čo nielenže zlepšuje vzhľad cesty, ale zvyšuje aj bezpečnosť všetkých užívateľov.

Nielen vodiči budú jazdiť bezpečnejšie, ale opravami prešli aj chodníky a zastávky verejnej dopravy. Pribudlo osvetlenie, nová dlažba, už spomínané zastávky a k bezpečnosti chodcov pomôžu určite aj vytvorené buspruhy. Ide o jednu z najväčších výhod rozšírenia Harmincovej.

Toto riešenie nie je výhodné len pre cestujúcich MHD, ale aj pre motoristov, ktorých teraz nebudú zdržiavať autobusy. Vodičky a vodiči áut nebudú musieť stáť v dlhej kolóne za autobusom stojacim na zastávke, ako to bolo v minulosti.

Harmincova ulica je jedným z kľúčových prístupov do a z mestských častí Dúbravka a Karlova Ves. Rozšírením tejto komunikácie sa zlepší prepojenie medzi týmito oblasťami a diaľnicou D2. S tým prichádza aj jednoduchší prístup do a z týchto lokalít, čo bude prínosom pre všetkých, ktorí sa sem snažia dostať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk