Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odťahovka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: depositphotos.com
18. októbra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nenašli ste auto na svojom mieste? Možno vám ho odtiahli

Povolenie na odstránenie vozidiel zo svojich komunikácií udelil Mestskej polícii správca komunikácií, ktorým je mesto. Vozidlá môže polícia odtiahnuť, ak dôjde k porušeniu príslušných ustanovení zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

V zmysle  zák. č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke (ďalej  zák. č. 8/2009 Z. z.): odstráni vozidlo tvoriace prekážku cestnej premávky na náklady jeho prevádzkovateľa, ak to neurobí ten, kto prekážku spôsobil; môže odstrániť vozidlo stojace  na ceste vrátane chodníka na náklady jeho prevádzkovateľa, ak je: – na mieste, kde tvorí prekážku cestnej premávky, – na vyhradenom parkovisku, ak také parkovisko nie je preň určené, – bez pripevnenej tabuľky s evidenčným číslom a ak podlieha evidenčnej povinnosti alebo je bez čitateľného vyznačenia mena, priezviska a trvalého pobytu, alebo bez názvu a sídla držiteľa na viditeľnom mieste na jeho pravej strane s výnimkou dvojkolesových vozidiel, aj keď netvorí prekážku cestnej premávky, – na mieste, kde je to zakázané ustanovením § 25 ods. 1 zák. č 8/2009 Z. z.

Odtiahnuté vozidlo bude majiteľovi vydané po poučení preberajúceho o spáchaní priestupku a prejednaní priestupku v zmysle platnej právnej normy. Polícia si preverí vlastnícky vzťah k odtiahnutému vozidlu a po podpísaní protokolu o vydaní vozidla si ho môže majiteľ prevziať.

Náklady spojené s odťahom a uskladnením vozidla (cena odťahu a strážneho): odtiahnutie auta – 99 eur; k cene za odtiahnutie vozidla bude prirátaná pokuta vo výške približne 50 eur v závislosti od závažnosti priestupku.

Register odtiahnutých motorových vozidiel si môžete pozrieť TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X