Nenechajte si ujsť pozorovanie nočnej oblohy na kúzelnom Devínskom hrade

Kolaz titulka pozorovanie hviezd devin hrad.jpg
Foto: ilustračné, Canva, GettyImages - koláž BratislavaDen.sk

Priamo na nádvorí hradu Devín pripravili organizátori fascinujúce astronomické pozorovanie. 

Ak ste ešte nikdy nepozorovali vesmír prostredníctvom profesionálneho teleskopu, máte teraz výnimočnú príležitosť. Okrem skvelého výhľadu máte teraz možnosť zažiť takéto pozorovanie z výnimočného miesta – Devínskeho hradu.

Pridajte sa k záujemcom v piatok 16. februára o 17.30 hod. priamo na nádvorí hradu Devín, kde pre vás mestská časť spolu so Slovenským zväzom astronómov pripravili fascinujúce astronomické pozorovanie.

Skúsení astronómovia záujemcov prevedú nočnou oblohou a umožnia pozorovať rôzne objekty, ako sú Jupiter, Mesiac, dvojhviezdy, galaxie či hmloviny. Ak plánujete účasť, nezabudnite si so sebou priniesť vlastné svietidlo – baterku alebo čelovku s červeným svetlom, aby nebolo narušené prispôsobenie oka na tmu. Červené svetlo nenarušuje prispôsobenie oka na tmu. Ak nemáte červené svietidlo, môžete si baterku obaliť červeným celofánom, fóliou alebo látkou.

Organizátori tiež pripomínajú poriadne oblečenie. Nezabudnite si obliecť teplé oblečenie a obutie, pretože podujatie sa bude konať v exteriéri hradu Devín a v zimných mesiacoch môže byť pocitová teplota nízka.

V prípade nepriaznivej meteorologickej situácie môže dôjsť ku zmene termínu.  Sledujte aktuálne informácie na webových stránkach hradu a Múzea mesta Bratislavy alebo na sociálnych sieťach tu alebo tu. Vstupenky sú k dispozícii v pokladnici Hradu Devín, v pokladnici Starej radnice alebo na tejto stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk