Nenechajte si ujsť zaujímavé podujatie a príďte si na hradby pozrieť filmy o dejinách Bratislavy

mestske hradby
SITA

Na mestských hradbách si môžu návštevníci oddnes až do nedele pozrieť desiatky filmov o dejinách Bratislavy, premieta sa od 20:00 do 22:00

BRATISLAVA 31. júla – Dokumentárne filmy o dejinách Bratislavy si budú môcť návštevníci pozrieť v nasledujúcich dňoch v letnom kine na bratislavských mestských hradbách. Prvé premietanie sa začína už dnes o 20:00, do nedele (2. augusta) si budú môcť návštevníci hradieb pozrieť desiatky krátkych dokumentárnych filmov z dejín hlavného mesta. Agentúru SITA o tom informovala Monika Voleková z bratislavského magistrátu.

Pre milovníkov dokumentov je dnes večer na hradbách pripravené premietanie jedenástich nemých krátkych filmov z rokov 1914 – 1918 a 1919 – 1938, teda z čias Rakúsko – Uhorska a prvej Československej republiky. Návštevníci si môžu pozrieť napríklad filmy o Bratislavskom kráľovskom dni (1917), Bratislava – hlavní město Slovenska (1928), ale aj filmy zo života rodiny Habsburgovcov (1914,1916). Sobotné premietania budú patriť rokom 1937 – 1970 a filmy sú venované druhej svetovej vojne, vojnovému slovenskému štátu, oslobodeniu Bratislavy a pamätníku Slavín. Medzi trinástimi filmami sú snímky o Zbombardovanej Bratislave (1944), ale aj filmy Boje o Bratislavu (1945) či Zničený bratislavský prístav a továrne (1944). V nedeľu na milovníkov histórie čaká 10 filmov z povojnovej éry a socialistického Československa. Pozrieť si môžu filmy Ľady na Dunaji (1956), Čo nezažil Kolombus (1957) – satira na nešváry v MHD či Tvár novej Bratislavy (1956). V prípade, ak premietanie preruší nepriaznivé počasie, podujatie sa presúva na iný termín.

Dokumentárne filmy si hlavné mesto požičalo zo Slovenského filmového ústavu a premietanie nazvané Taká bola Bratislava sa uskutoční v spolupráci s mestskými organizáciami Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom a Generálnym investorom Bratislavy, ktorý je aj správcom hradieb.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk