Neočkovaní napádajú zdravotníkov: Hoci sú v kritickom stave v nemocnici, útočia na tých, ktorí im pomáhajú

Nemocnica sv. cyrila a metoda na antolska ulica petrzalka.jpg

Neuveriteľnú situáciu každodenne prežívajú zdravotníci v nemocniciach na kovidovom. Najskôr im všetci tlieskali a ďakovali, teraz ich neočkovaní napádajú na lôžkach.

Personál Nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Petržalke informoval políciu o pravidelných útokoch zo strany neočkovaných pacientov. Ako informovala stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR, zdravotníci zažívajú verbálne aj fyzické útoky neočkovaných pacientov, ktorých stav je kritický. Žiaľ, nejde o žiaden hoax. Je to skutočná situácia.

Zdravotníci v nemocnici dokonca zažili muža, ktorý sa lekárovi vyhrážal zabitím. Muž, hoci ležal na kovidovom lôžku v nemocnici, dlhodobo odmietal pľúcnu ventiláciu. Napokon ho tam zdravotníci napojiť museli, aby mu pomohli, keď sa nekontrolovateľne dusil. Napokon mu život zachraňovali intubáciou.

Iný pacient taktiež fyzicky napádal sestričky. Napokon skončil aj on na umelej pľúcnej ventilácii. V ďalšom prípade dokonca muž napadol zdravotné sestry nožíkom.

Polícia odporučila zdravotníckemu personálu, aby v takýchto prípadoch bezodkladne volali na číslo 158.

Keďže všetci agresívni a neočkovaní pacienti sú už na umelej pľúcnej ventilácii, v súčasnosti nie je potrebné vo vzťahu k nim vykonať také opatrenia, ktoré by viedli k zamedzeniu možných ďalších útokov voči zdravotníkom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk