Neoficiálny kemp na Tyršovom nábreží starosta Petržalky neschvaľuje

Karavan pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

V lete vznikol na petržalskej strane Dunaja, na mieste, kde sa kedysi nachádzal lunapark, kemp. Parkovanie karavanov na Tyršovom nábreží zakázané nie je, vodiči tak môžu dočasne využívať tento priestor.

Situácia sa nepáči petržalskému starostovi Vladimírovi Bajanovi. Ako uviedol v tlačovej správe, „petržalskej samospráve sa toto spontánne parkovanie obytných vozidiel bez napojenia na vodu či kanalizáciu, bez zabezpečenia odvozu odpadu, v lokalite, ktorá má byť výstavnou skriňou metropoly a ktorá ani v územnom pláne nie je určená na takýto účel, nepáči.“

Je podľa neho prekvapujúce, že sa o prípad nezaujíma ani hlavná architekta ani hygienici. „Kam poputuje to, čo ostane po sprchovaní, umývaní riadu či použití toaliet (ak ich vôbec majú) v karavanoch? Do Dunaja? Či do Sadu Janka Kráľa?“ pýta sa.

Podľa starostu by mal primátor zvážiť, či je to najšťastnejšie riešenie, inak sa môže stať, že si tam nabudúce turisti rozložia ohniská a budú si tam variť guľáš.

Na mieste nie sú tabule, ktoré by parkovanie zakazovali, parkovisko nie je spoplatené, nie je tam zavedená elektrina ani voda. Ak by mesto vyberalo poplatok za parkovanie, napĺňalo by pravidelne mestskú pokladnicu. Ak to nemá v úmysle, prečo kemp, ktorý nespĺňa hygienické normy, nezrušilo? O vyjadrenie sme požiadali aj magistrát.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom