Nepotopiteľný Titanic dorazil do Bratislavy. Kotví v Inchebe

Titanic, nepotopiteľná loď
SITA

V Inchebe dnes otvorili výstavu venovanú Titanicu, obdobiu technických objavov a spoločensko-politickej situácii na začiatku 20. storočia.

V 17 komnatách sa návštevníci môžu preniesť na palubu najväčšej a zároveň najluxusnejšej zaoceánskej lode svojej doby. Zoznámia sa s osudmi pasažierov i s dobou, v ktorej žili. Putovnú výstavu videlo po celom svete už takmer 17 miliónov návštevníkov.

K expozícii organizátori pripojili aj tzv. Slovenskú stopu na Titanicu. Rozhodli sa tak po tom, čo zistili, že jedným z pasažierov na legendárnej lodi bol aj Slovák. Na výstave sa nachádzajú ilustračné zábery a udalosti zo Slovenska v čase potopenia lode, pochádzajú z archívu Slovenského národného múzea.

Exhibíciu tvoria stovky originálnych artefaktov, ktoré vylovili z hlbín oceánu z vraku Titanicu. Nachádzajúca sa tam napríklad časti vybavenia lode, kusy nábytku či rôzne osobné predmety cestujúcich od dokladov po oblečenie.

Návštevníci pri vstupe na výstavu získajú palubný lístok so skutočným menom človeka, ktorý na Titanicu cestoval. Prehliadku si môžu vychutnať s podrobným výkladom sprievodcu ako keby pred sto tromi rokmi skutočne na lodi boli. Na záver prehliadky si v zozname mien môžu prečítať, či tragédiu prežili, alebo skončili ako obete.

Vstupenky na expozíciu sa predávajú na presný dátum a čas. Prehliadky trvajú minimálne hodinu. Výstava je otvorená do 6. decembra denne od 9. do 19. hodiny.

Titanic sa stal slávny predovšetkým preto, že ho jeho tvorcovia vyhlasovali za nepotopiteľný a pritom hneď počas svojej prvej plavby stroskotal. Stalo sa tak 15. apríla 1912. Pri tragédii prišlo o život viac ako 1 500 ľudí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk