Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie, Petržalka, auto
ilustračné: SITA
2. februára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skstaremesto.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nepovolených vjazdov a stojacich áut v historickom centre Bratislavy by malo ubudnúť

Starosta Starého Mesta Radoslav Števčík vydal rozhodnutie, ktoré precizuje podmienky vjazdov a parkovania v pešej zóne. Týka sa obyvateľov pešej zóny, podnikateľov v historickej časti a zásobovania. V tejto súvislosti sa zvýšia kompetencie inšpektorov verejného poriadku, ktorí budú kontrolovať platnosť povolení a dodržiavanie ich rozsahu. Intenzívnejšie kontroly prisľúbila aj mestská polícia.

V prípade zistenia neplatnosti oprávnenia, zneužitia oprávnenia k vjazdu do historickej časti mesta a zotrvaniu v tejto časti, alebo prekročenia rozsahu vydaného oprávnenia má príslušník mestskej polície alebo inšpektor verejného poriadku právo toto oprávnenie odňať. Ak sa držiteľ oprávnenia pri vozidle nenachádza, spíšu o svojich zisteniach záznam a zdokumentujú ho.

Na základe záznamu miestny úrad držiteľa oprávnenia vyzve, aby od nežiaduceho konania upustil a upozorní ho, že pri jeho opakovanom zistení bude vyzvaný k vráteniu oprávnenia. V prípade nevrátenia oprávnenia v lehote určenej výzvou, bude evidenčné číslo motorového vozidla, ktorému bol opatrením povolený vjazd, vyškrtnuté zo zoznamu vozidiel s evidovaným povolením vjazdu.

Držiteľovi, ktorému bolo opatrenie odňaté, alebo ktorý bol vyzvaný na jeho vrátenie, je mestská časť oprávnená v príslušnom zdaňovacom období už oprávnenie nevydať.

Rozhodnutie starostu sa týka nasledujúcich ulíc v historickej časti mesta:

a) Michalská, Ventúrska, Sedlárska, Strakova, Kapitulská, Klariská, Na vŕšku, Farská, Prepoštská, Úzka, Rybné námestie, Rudnayovo námestie, Panská, časť Laurinskej od Rybárskej brány po Nedbalovu, Radničná, Rybárska brána, Baštová, Biela, Zelená, severná časť Hviezdoslavovho námestia; s vjazdom a výjazdom v južnej časti Hviezdoslavovho námestia,

b) Františkánska, Františkánske námestie, Zámočnícka, Hlavné námestie; s vjazdom a výjazdom cez Františkánsku ulicu,

c) časť Nedbalovej ulice od Klobučníckej po Laurinskú a časť Laurinskej od Nedbalovej po Námestie SNP s vjazdom a výjazdom cez Nedbalovu od Klobučníckej ulice,

d) dunajská promenáda od Starého mosta po most Lafranconi.

Rozhodnutie je účinné od 1. februára tohto roku. Povolenia na vjazd a parkovanie v pešej zóne vydáva Centrum služieb občanom na Vajanského nábreží 3 v stránkových hodinách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X