Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
GREENPEACE: Nepredávajte Európu!
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
16. septembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Nepredávajte Európu, odkazujú aktivisti lídrom Európskej únie

Nepredávajte Európu je odkaz, ktorý aktivisti organizácie Greenpeace vyslali počas piatkového neformálneho zasadnutia lídrom členských krajín Európskej únie v Bratislave. Dvadsaťdeväť aktivistov zo Slovenska, Česka, Chorvátska, Maďarska, Slovinska a Poľska rozprestrelo ráno pri Dunaji transparent s nápisom „Don´t trade away Europe (Nepredávajte Európu)“.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Greenpeace Miroslava Ábelová, dobrovoľníci v tričkách s písmenami zároveň vytvorili slová „solidarita“ a „mier“.

Greenpeace varuje, že politika nenávisti, privilégií, deregulácií, nespravodlivého obchodu a zdaňovania naštrbila dôveru verejnosti v politiku a vyústila do diskriminácie a sociálneho vyčleňovania. Organizácia zdôrazňuje, že prišiel čas na to, aby európski lídri znovu zamerali svoju pozornosť na blaho ľudstva a planéty. Greenpeace spolu s ďalšími 177 európskymi a národnými občianskymi organizáciami a obchodnými zväzmi pred bratislavským summitom adresoval európskym lídrom vyhlásenie, v ktorom ich žiada, aby počúvali obavy ľudí.

GREENPEACE: Nepredávajte Európu!
Aktivisti organizácie Greenpeace počas protestu Nepredávajte Európu! Foto: SITA

„Naše vlády sú v Bratislave, aby zachránili európsku spoluprácu, no napriek tomu neustále opúšťajú základné hodnoty, na ktorých bola únia postavená. Strach, diskriminácia a prísnosť nahrádzajú mier, ľudské práva a solidaritu. Ľudia chcú väčšiu rovnoprávnosť a sociálnu aj environmentálnu ochranu. Odmietajú korporátne privilégiá a nespravodlivé obchodné dohody. Na záchranu Európy musia naši lídri prestať prisluhovať extrémistom a začať vytvárať regulácie, ktoré slúžia všetkým,“ povedala regionálna politická koordinátorka Greenpeace Júlia Sokolovičová.

Greenpeace pripomína, že v prvých odsekoch dohody Európskej únie sa zdôrazňujú základné európske princípy: mier, demokracia, solidarita, rovnako ako sociálny rozvoj a environmentálna ochrana.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X