Nespravodlivosť alebo dobrý postup? Revízor naparil cestujúcemu v MHD pokutu aj po predložení dôkazu

status revízor
Foto: Gettyimages, Facebook/Dopravný podnik Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Muž nastúpil do autobusu s neplatným cestovným lístkom a hneď si ho všimol revízor.

Veľa cestujúcich nemá zaplatený mesačný lístok a je pre nich výhodnejšie, ak si kupujú cestovné lístky len na jednu cestu. V ponuke sú dva typy lístkov – papierový a elektronický.

Ak niekto cestuje bez platného lístka a chytí ho revízor, je povinný zaplatiť pokutu. Čiernym pasažierom sa stal aj priateľ ženy, ktorá však pokutu považuje za nespravodlivú. O prípade napísala na Facebook.

Zaseknutá aplikácia

Muž si pravidelne kupuje cestovné lístky. Pred niekoľkými dňami sa však ponáhľal a lístok si kupoval cez mobilnú aplikáciu až pri vstupovaní do dverí autobusu.

Aplikácia sa však zasekla a prvá platba neprebehla. Muž musel opäť zadať všetky údaje potrebné na kúpu lístka a celý postup zopakovať.

„Avšak, to už sa revízor stihol pípnuť, čiže jeho lístok považoval za bezpredmetný. Bol to rozdiel sekúnd, ktorý spôsobil pokutu 80 eur,“ opísala priateľka muža. Nepomohlo ani to, keď sa revízorovi muž pokúšal situáciu objasniť.

Žena považuje celú situáciu za zlú zhodu náhod a dodala, že jej priateľ nikdy nechodí v MHD bez platného lístka. Hoci pár podal žiadosť o zrušenie pokuty, Dopravný podnik Bratislava (DPB) ju zamietol.

status revízor
Foto: Facebook/ Revízori Bratislava

Vyššia cena pokuty

DPB od 1. júla zvýšil ceny služieb, cestovných lístkov a sadzby sankčných úhrad o 20 %. Ak chcete ušetriť a stačí vám lístok na jednu cestu, kupujte cez mobilnú aplikáciu – papierový lístok na 30 minút stojí 1,10 eur, elektronický lístok na 30 minút 0,97 eur.

Po novom tak musí čierny pasažier zaplatiť 110 eur. Nárok na nižšiu pokutu má vtedy, ak zaplatí revízorovi na mieste kontroly alebo do 10. pracovného dňa od udelenia pokuty. K pokute sa pripočítava základné cestovné v hodnote 1,10 eur.

Aký je váš názor na udelenie pokuty cestujúcemu?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk