Netypickí turisti navštívili Bratislavu, Slovinec Janez cestuje po Európe s domácim miláčikom

Janez Cetin a Nandu pampový
Foto: www.facebook.com twitter.com - koláž Bratislavadeň

Turistická dvojica vzbudila u Bratislavčanov záujem. Nandu pampový sa môže dožiť viac ako 15 rokov.

Niekto cestuje s kamarátmi, iní s partnerom a Janez Cetin so zvieracím spoločníkom. Ide o Nandu pampového, ktorého si môžete ľahko pomýliť so pštrosom. O výletníkoch v Bratislave informovala Facebooková stránka Zomri.

Nandu bol na vyhliadkovej veži

Netypickí turisti sa prešli centrom mesta a nevynechali ani reštauráciu a vyhliadkovú vežu na Moste SNP. Výhľad ako na dlani mal nielen Janez, ale aj jeho Nandu.

Janez pochádza zo Slovinska a so zvieracím spoločníkom cestuje po Európe. Podľa tvrdení Bratislavčanov mal údajne vážne problémy so srdcom a zadovážil si zviera preto, aby ho motivovalo chodiť. Ľuďom ukázal fotografie z Benátok a Viedne.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sen navštíviť európske hlavné mestá

O cestách Janeza informoval web brusselstimes.com. Hoci Janez žije na slovinskej farme, svojho zvieracieho spoločníka sa snaží brať do nejakého európskeho mesta každý mesiac. Majú za sebou cesty do Záhrebu, Klagenfurtu či Bruselu.

V Bruseli sa chcel Janez stretnúť s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou Von der Leyen. Nandu cestoval vo veľkej klietke za autom. Snom farmára je navštíviť všetky hlavné mestá Európy.

Janez Cetin a Nandu pampový
Janez pochádza zo Slovinska. Foto: twitter.com

Janezov domáci miláčik oslávil v máji 6 rokov a maliny sú jeho obľúbeným pokrmom. Nandu sa živí vo voľnej prírode rastlinami, ovocím a semiačkami. Tvrdí, že jeho Nandu je v Slovinsku veľmi známy.

Nandu pampový je nelietavý vták, ktorý váží viac ako 20 kilogramov. Môže sa dožiť aj viac ako 15 rokov. Zaujímavé je, že mláďatá vodí samec a samica sa neskôr k nim pridá. Tento druh vtáka nájdeme v Argentíne, severovýchodnej Brazílii a východnej Bolívii.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk