Neuveriteľná nočná dráma: Agresívny muž vystrájal šokujúce veci, napadol aj policajtov a vtrhol do cudzieho bytu

Policia agresivny muz.jpg

Nočná dráma ako z hororového filmu sa udiala v jednom z panelákov v Petržalke. Agresívny až nepríčetný muž nakoniec skončil v rukách polície.

Policajná hliadka bola vo štvrtok 22. decembra v noci vyslaná do jedného z obytných domov na Kopčianskej ulici k prípadu muža zakladajúceho oheň v spoločných priestoroch.

Neznámy muž sa mal pohybovať po spoločných priestoroch a tak sa policajná hliadka po príchode na miesto vydala hľadať muža. Na miesto tiež dorazili príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí v paneláku lokalizovali miesto požiaru.

Keď policajti muža našli, začal pred nimi unikať. To sa mu však nepodarilo a chytili ho. Muž na to reagoval agresívne a hliadke nastriekal do tváre slzný sprej, ktorý mal pripravený. „Z miesta utiekol avšak po krátkej chvíli za policajtmi prišli obyvatelia jedného z bytov, ktorý im uviedli že do ich bytu – po tom ako pootvorili dvere, vtrhol neznámy muž a zatvoril sa v jednej z izieb,“ uviedla ďalej polícia.

V byte sa snažili policajti s mužom vyjednávať, avšak ich výzvy na opustenie miestnosti a upustenia od svojho konania ignoroval. Reagoval opačne a to vyhrážkami, že byt podpáli. Tým vzniklo dôvodné podozrenie, že muž svoje vyhrážky uskutoční. Policajti preto ihneď reagovali a vykonali služobný zákrok a muža za využitia donucovacích prostriedkov obmedzili na osobnej slobode.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru požiar na mieste uhasili, k zraneniu osôb nedošlo a rovnako nebola potrebná evakuácia obyvateľov,“ dodáva polícia.

Agresívny muž vo veku 40 rokov bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky ktorá skončila s pozitívnym výsledkom – v dychu mu bola nameraná hodnota 0,68 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu čo predstavuje 1,42 promile. Po vykonaní potrebných úkonov bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia.

Pre svoje konanie čelí trestnému stíhaniu vo veci trestného činu útoku na verejného činiteľa v súbehu s trestným činom porušenia domovej slobody. Vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti voči konkrétnej osobe sa v súčasnosti policajti zaoberajú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk