Neuveriteľné: Nezodpovedný vodič zablokoval cestnú aj železničnú dopravu, pred jazdou pil

Policia nehoda zeleznicne priecestie alkohol za volantom.jpg

Vodič svojou nezodpovednou jazdou skončil v koľajisku. Po policajnej kontrole sa zistilo, že šoféroval pod vplyvom alkoholu.

Utorkový večer v Bratislave sa zmenil na nočnú moru pre mnohých účastníkov cestnej premávky, pričom vznik jednej z kolón výrazne ovplyvnila nezodpovedná jazda 60-ročného muža z Bratislavy.

Situácia sa odohrala na Vrakunskej ceste v druhom bratislavskom okrese, kde nezodpovedný vodič osobného vozidla značky Fiat prechádzal cez železničné priecestie so svetelnou a zvukovou signalizáciou, no bez závor. V dôsledku svojho riskantného manévru dostal svoje auto až na koľajisko medzi prvú a druhú traťovú koľaj, kde zapadol a uviazol. Jeho auto sa stalo neschopným ďalšej jazdy.

Na miesto rýchlo dorazila hliadka bratislavských policajtov, ktorá podrobila vodiča dychovej skúške. Výsledok tejto skúšky nebol povzbudzujúci, s hodnotou 1,08 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 2,25 promile. Obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky voči 60-ročnému Ľubošovi Š. z Bratislavy následne vzniesol poverený policajt Oddelenia železničnej polície.

Situácia vyžadovala intervenciu polície nielen na ceste, ale aj v železničnej premávke. Z tohto dôvodu musela byť doprava na mieste na nevyhnutne potrebný čas usmerňovaná príslušníkmi Policajného zboru. Incident na Vrakunskej ceste nám znova všetkým pripomína, že alkohol za volantom je kombinácia, ktorá za volant nepatrí, bez ohľadu na okolnosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk