Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou: Most SNP je opäť plne prejazdný

Most snp prejazdny.jpg
archív Monika Vranková

O tom, že sa cez sviatky skutočne dejú zázraky, sme sa mohli presvedčiť na Deň Ústavy Slovenskej republiky. 1. september nám okrem voľného dňa a osláv, ktoré prebiehali v parlamente i na Bratislavskom hrade, priniesol aj ďalší významný moment. Ústava SR, ktorá nám okrem iných zaručuje aj slobodu pohybu, nám tak nepriamo priniesla voľný prejazd cez Most SNP. 

Pokiaľ ste oslavy obmedzili na prijateľnú mieru, sadnite smelo do svojich automobilov a vyrazte na cestu po novom asfalte. Voľný prejazd bez obmedzení je presne to, čo nám mesto sľubuje.

1. september sa tak do novodobej histórie zapíše veľkými písmenami ako Deň dopravy.

Ako ste si už veľakrát mohli – pri zdĺhavom prejazde počas letných mesiacov – všimnúť, zhotoviteľom stavby bola rakúska firma Swietelsky Slovakia.

„Oprava vozovky prebiehala podľa harmonogramu a práce boli ukončené v riadnom termíne do 31. augusta,“ tvrdí oficiálne stanovisko na stránke hlavného mesta.

Počas školských prázdnin sa najprv zrekonštruovali vonkajšie jazdné pruhy, aby následne prešli opravou aj tie vnútorné.

Aj keď je stavba oficiálne ukončená, komunikácia medzi zhotoviteľom a mestom naďalej pokračuje. Stále totiž nedošlo k prevzatiu stavby a najmä ku kontrole kvality diela podľa vopred dohodnutých zmluvných podmienok. Všetci tak s napätím očakávame záverečnú správu od stavebného dozoru, na základe ktorej sa dozvieme, či sú podmienky kvality naozaj splnené.

Naša každodenná rutina sa môže vrátiť do zabehnutých koľají a dlhé kolóny sa tak minimalizujú na bežnú dopravnú špičku, bez ktorej by sme si život v hlavnom meste akosi už ani nevedeli predstaviť. Alebo žeby predsa len áno?

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom