Neuveriteľné: Vodič trolejbusu vozil cestujúcich pod vplyvom alkoholu

Trolejbus alkohol policia.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Vodič trolejbusu bol po predložení potrebných dokladov podrobený dychovej skúške, ktorá ukázala až 1,10 promile alkoholu.

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave počas sobotnej služby kontrolovali na Popradskej ulici v Bratislave 53-ročného vodiča trolejbusu, u ktorého vzniklo podozrenie z požitia alkoholu, uvádza na sociálnej sieti bratislavská krajská polícia.

Policajti v statuse informujú, že po predložení potrebných dokladov bol vodič podrobený dychovej skúške, ktorá potvrdila ich podozrenie a prístroj na meranie alkoholu v dychu nameral hodnotu 0,52 mg/l, čo predstavuje 1,08 promile. Opakovanou dychovou skúškou bolo nameraných 0,53 mg/l, čo je v prepočte 1,10 promile.

Nezodpovedný vodič bol pre takéto konanie obmedzený na osobnej slobode, bol mu zadržaný vodičský preukaz a následne bol eskortovaný na príslušný policajný útvar k ďalším procesným úkonom,“ píše polícia.

Policajti pripomínajú, že jazdou pod vplyvom alkoholu vodiči zbytočne riskujú a ohrozujú ňou nielen seba, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky. Dvojnásobne to platí pre vodičov z povolania. „V žiadnom prípade nejazdite pod vplyvom alkoholu,“ vyzýva v závere polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk