Neuveriteľný podvod: Zuzana vylákala pôžičky vo výške ceny luxusného bytu v centre mesta

Seniorka zena podvod karta polícia
Foto: ilustračné, GettyImages

Bratislavská krajská kriminálka odhalila značný podvodný systém, ktorý 48-ročná Zuzana vybudovala v priebehu dvoch rokov.

Podrobná práca bratislavskej kriminálky odhalila komplexnú podvodnú operáciu, ktorej hlavnou postavou je 48-ročná Zuzana. Podvodníčka Zuzana uzatvárala zmluvy o pôžičkách a počas dvoch rokov sa ich hodnota vyšplhala na neuveriteľných 757 927 eur.

Zuzana v počas týchto dvoch rokov uzatvorila rôzne písomné aj ústne zmluvy s 26 osobami, ktoré týmto spôsobom obrala o tisíce eur. V začiatku dokázala zabezpečiť ich platby, no neskôr sa stala dlžníčkou, pričom sumy, ktoré dlhovala, neustále narastali.

Dokonca aj napriek tomu, že mala vedomosť, že nezvláda splácať jej predchádzajúce záväzky, nezastavila svoju činnosť a pokračovala v požičiavaní peňazí od ďalších osôb.

Počas procesných krokov príslušníci kriminálnej polície zaistili množstvo dokumentov, vrátane zmlúv o pôžičkách, potvrdení o platbách aj výdavkové pokladničné doklady. Na základe týchto dôkazov obvinil vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky Zuzanu z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu podvodu.

Podvodné operácie tejto rozsiahlej siete teraz vyšetruje polícia a prípad bude postúpený súdu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk