Neviete, akú bielizeň zaobstarať svojmu milému? Vyberajte podľa jeho osobnosti i životného štýlu

Boxerky.jpg
Foto: Astratex

Nech má vaša drahá polovička akýkoľvek vkus, nové spodné prádlo ocenia vždy. Samotný výber je jednoduchý – stačí sa zamerať na to, aký je váš partner a akým aktivitám sa venuje. A pretože na trhu nájdete nespočetné množstvo typov a druhov spodnej bielizne, prichystali sme si pre vás prehľad základných kúskov i odporúčaní, pre akých mužov sa hodia.

Športovci ocenia slipy

Nestarnúca klasika, po ktorej muži siahajú už skoro sto rokov. Na rozdiel boxeroch alebo trenírok slipy nemajú nohavičky a držia pánske prirodzenie v relatívne fixovanej polohe. Právne preto sú ideálnym kúskom pre nadšených športovcov – od bežcov po kulturistov. Nielenže vďaka upnutejšiemu strihu poskytnú potrebnú oporu, ale aj krásne zvýraznia vypracovanú postavu a perfektne sa hodia pod upnuté nohavice. Ako sme spomínali vyššie, slipy nemajú na rozdiel od boxeriek nohavičky, takže sa pod nohavicami nikdy nerysujú ani nezhŕňajú.

Boxerky pristanú každému

Sú medzikrokom medzi slipmi a trenírkami – pýšia sa nohavičkami a zároveň schopnosťou anatomicky sa prispôsobiť telu nositeľa. Práve preto patrí medzi najobľúbenejšie pánske spodné prádlo. Ak vášmu milému z nejakého dôvodu nevyhovujú slipy, ideálnou voľbou na šport alebo pod upnuté nohavice sú práve boxerky. Ich hlavnou prednosťou je to, že pristane naozaj každému mužovi, a to či už je vysoký alebo malý a chudý alebo statný.

Boxerky rozlišujeme podľa strihu na modely s krátkou a dlhšou nohavičkou. Aké ale vášmu milému vybrať? Pri takom rozhodovaní všeobecne platí, že čím viac má vypracované stehná, tým kratšia by mala byť nohavička.

Trenírky dodajú voľnosť

Aký je rozdiel medzi trenírkami a boxerkami? Pánske trenírky disponujú dlhšou a voľnejšou nohavičkou ako predchádzajúci typ spodnej bielizne. Sú pohodlné, svojho nositeľa nijako neobmedzujú a skvele sa hodia pod voľné nohavice alebo kraťasy. Sú tiež výbornou alternatívou k pánskym pyžamom, ktorú si váš muž dozaista zamiluje už po prvej noci. Na tréningy by mal ale rozhodne zvoliť boxerky, slipy alebo jockstrapy, ktoré jeho prirodzeniu dodajú potrebnú oporu.

Jockstrapy pre odvážlivcov

Jockstrapy alebo pánske tangá sa strihovo veľmi podobajú slipom, zadnú časť ale tvoria iba dva elastické pruhy. Jockstrapy sú spojením potrebnej opory a voľnosti ako pri športových aktivitách, tak pri každodennom nosení. Uvedomujeme si, že pre niekoho môžu byť jocksy ľahko kontroverzné, pokiaľ ale vášmu drahému nechýba štipka humoru a chuť experimentovať, veríme, že si jockstrapy zamiluje po prvom oblieknutí.

Trenirky muz.jpg
Foto: Astratex

Akú farbu zvoliť?

Niektoré naše drahé polovičky sú konzervatívnejšie ako iné, a preto by ste ani výber farby nemali podceňovať. Pánsky šuplík so spodnou bielizňou síce nie je tak pestrofarebný ako náš dámsky, ale aj tak mu dominuje niekoľko najobľúbenejších farieb.

Základ šatníka

Čierna patrí medzi najpredávanejšie farby pánskej spodnej bielizne a minimálne jeden čierny model má snáď každý muž. Táto farba je nielen nadčasová a elegantná, ale tiež vyžaruje silu, tajomnosť alebo dokonca agresivitu.

Úprimná modrá

Modrá obsadzuje spoločne s predchádzajúcou farbou prvé priečky obľúbenosti. Jej tmavé odtiene dobre nahradia spomínanú čiernu, svetlé sú naopak dobrou alternatívou k bielej. So zelenou reprezentuje modrá mužov, ktorí sú pokojní a v spoločnosti obľúbení.

Veselé motívy

Nie každý muž túži po pestrofarebnej bielizni, a nie každú ženu takú bielizeň na jej drahej polovičke zaujme. Pokiaľ sa ale vy ani váš partner nebojíte riskovať a nechýba vám zmysel pre humor, voľba je jasná. Obľúbenými sú modely s námorníckymi vzormi alebo vtipnými potlačami, ktoré sa často viažu na populárne filmy, seriály či sviatky.

Materiál – základ úspechu

V pánskom šatníku hrá materiál bielizne rovnako dôležitú úlohu ako v tom dámskom. Bielizeň je v bezprostrednom kontakte s pokožkou, musí preto byť pohodlné a spoľahlivo odvádzať pot. Práve taká je bavlna, ktorá sa radí k najobľúbenejším materiálom. Skvele absorbuje vlhkosť, pre ale naozaj náročné športové aktivity odporúčame bielizeň z bambusových vlákien . To je až 3× savejšie ako predchádzajúca bavlna, a navyše aj pohlcuje pachy a je antibakteriálna.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk