Neviete, čo budete robiť najbližšie dni? Nechajte sa inšpirovať naším Menu na víkend

Body Art Show, Speakeasy, Študentský beh
SITA, Jana Dekánková

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Nipponfest a Hangukon 2015

Japonský a kórejský kultúrny festival sa uskutoční od 13. do 16. novembra v DK Zrkadlový háj. Nipponfest ako festival chce prispieť k zvyšovaniu povedomia o Japonsku ako krajine, ale aj o pochopení jeho kultúry a tradícií. K tomuto cieľu mu má pomôcť bohatý program, v ktorom by si každý návštevník mal nájsť niečo zaujímavé. Hangukon je prvý festival venujúci sa priamo kórejskej kultúre. Jeho úlohou je hlavne prispieť k zvýšeniu povedomia o tejto krajine a jej kultúre v našej krajine.

17. medzinárodný filmový festival Bratislava

Do 17. novembra sa v Kine Lumière, Kine Mladosť a v Kine Nostalgia uskutoční Medzinárodný filmový festival Bratislava. Festivalu dominuje široká medzinárodná orientácia, príznačný mestský esprit a mladí ľudia, ktorí tvoria podstatnú väčšinu celkového početného publika. Program nájdete tu.

Čo tak dobrý film v kine?

Tradíciu netreba porušiť 🙂 V piatok o 18. hodine v Kine Lumière premietnu film Romana Polanskeho Deviata brána. O 20.15 hod. zas bude na programe film Angel Heart. Neo-noir s prvkami nadprirodzeného hororu je živou nočnou morou Harryho Angela, súkromného detektíva, ktorého si najme záhadný pán Cypher, aby vypátral nezvestnú osobu. Prostredie americkej Louisiany, kde vlhko, dusná atmosféra, telesnosť, sexualita a ritualistické náboženstvá spolu vytvárajú lepkavý, nepreniknuteľný závoj, ktorý neradno odokrývať. Harry Angel však nedbá na početné znamenia a rúti sa tak strmhlav rovno do vlastného pekla.

Body Art Show Slovakia 2015

Zažite charitatívny večer plný farebnosti a umenia a hlavne maľovania na telo v piatok v Bratislave. Ide o exhibičnú show bodypainterov zo Slovenska a zahraničia, ktorej súčasťou je aj módna prehliadka Lombardi Fashion House. Výťažok z akcie bude venovaný detskej onkológii na Kramároch. Podujatie sa uskutoční v Hoteli Bratislava o 19. hodine.

Prešporský swingový večer „The Speakeasy“

Nadšenci prvej polovice minulého storočia sa môžu tešiť na ďalšiu dávku zábavy v štýle 20. a 40. rokov. O živú hudbu sa počas celého večera postará skvelý swingový orchester Fats Jazz Band. Súčasťou večera bude už tradičný minikurz dobových tancov a show v podaní lektorov tanečnej školy B-SWING. Po koncerte budú hrať štýloví Gramophon Brothers, ktorí púšťajú nostalgické staré šelakové platne až do jednej v noci. Vítaní ste v Klube Square na Tržnici na Trnavskom mýte v sobotu o 19. hodine.

Svätomartinský jarmok v Stupave

Svätomartinský jarmok, jeden zo stupavských historických jarmokov sa bude konať v sobotu 14. novembra. Čakajú na vás tradičné výrobky, husacinka, ale aj skvelé mladé vínko. Svätomartinské dni opäť lákajú zaujímavým programom.

Študentský beh

Piaty ročník Študentského behu sa uskutoční už túto nedeľu. Hlavnou myšlienkou projektu je podpora športovej aktivity u mladých ľudí, u študentov a všetkých, ktorí si chcú pripomenúť, že v minulosti tiež boli študentmi. Názov Študentský beh v sebe zahŕňa širokú škálu ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah k vzdelávaniu, športu a v neposlednom rade chcú stráviť príjemný deň a urobiť niečo pre svoje zdravie. Zabehať si môže prísť každý, každý bol predsa študentom! Pre bývalých študentov, ktorí sú teraz už v dôchodkovom veku, je štartovné zadarmo. Registrovať sa je možné aj na mieste akcie, vo vestibule Študentských domov Ľ. Štúra od 9.00 do 10.30 hod. Štart behu je o 11. hodine.

Bratislava Mozart Festival 2015

Jedinečnou ponukou dramaturgie druhého podujatia Bratislava Mozart Festival 2015 bude koncert, na ktorom zaznie Serenáda č.10 B dur Gran Partita, KV 361 Wolfganga Amadea Mozarta. Toto impozantné dielo pre 13 nástrojov uvedú Bratislavskí bandisti. V Koncertnej sieni Dvorana Mozart zaznie v nedeľu o 18. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk