Neviete, čo budete robiť najbližšie dni? Nechajte sa inšpirovať naším Menu na víkend

star wars, fašiangy, zabíjačka
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Česká filharmónia – Best Of Broadway

Najslávnejšie melódie z broadwayských muzikálov v podaní Českej filharmónie a hviezd newyorskej scény zaznejú v piatok na ZŠ Ondreja Nepelu. Repertoár dvojhodinovej show predstaví originálne podanie skladieb ako Maria, The Phantom of The Opera, Dancing Queen, Hello Dolly či Don’t Cry For Me, Argentina.

Brodsky Quartet: Šostakovič 15

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie pripravil na začiatok februára (3. – 7. 2. 2016) historicky prvé kompletné uvedenie sláčikových kvartet Dmitrija Šostakoviča na Slovensku. Pätnásť skladieb ruského klasika hudby 20. storočia, ktorý koexistoval v krehkej symbióze s totalitným režimom, zaznie v priebehu troch dní a počas piatich koncertov vo Veľkej sále Slovenského rozhlasu v podaní renomovaného britského súboru Brodsky Quartet.

Slovenská filharmónia, cyklus E

V piatok o 19. hodine v Koncertnej sieni SF zahrá Slovenská filharmónia skladby Rachmaninova, Musorgského a Brahmsa. Na programe budú symfonická báseň Útes, Piesne a tance smrti a Symfónia č. 4 e mol, op. 98.

Ružinovské zabíjačkové slávnosti

V sobotu sa v Parku Andreja Hlinku budú konať Ružinovské zabíjačkové slávnosti. Súčasťou akcie budú ukážky tradičnej zabíjačky, zabíjačkové špeciality a kultúrny program. Tešiť sa môžete na ochutnávky, súťaž vo varení kapustnice či prezentácie malých fariem.

TRH – PIAC – MARKT

V sobotu sa bude v Starej tržnici opäť konať Potravinový trh. Sprievodným programom tentoraz bude burza kníh.

Staromestské fašiangy

V sobotu o 10. hodine prejde fašiangový sprievod z Hviezdoslavovho námestia do Zichyho paláca. Od 10.30 sa bude konať fašiangové zábavné dopoludnie pre deti. Od 12. do 17. hodiny sa Vajnorský okrášľovací spolok postará o predvedenie fašiangových zvykov. O 17. hodine Ľudová hudba Jána Stupku a Dychová hudba Spojár budú hrať pri pochovávaní basy na Hviezdoslavovom námestí.

Star Wars Party

Oblečte sa do kostýmov, vytiahnite svoj svetelný meč a príďte sa zabaviť na tematickú párty. DJi Rosh a Mercy vás budú zabávať v sobotu od 22. hodiny v The Club Bratislava. Princezná Leia, DarthVader, Han Solo, Luke Skywalker či Darth Maul. Na výber máte toho dosť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk