Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Policia bratislava pocasie doprava.jpg
Foto: ilustračné, KR PZ Bratislava
5. septembra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Nevyčistené dažďové vpusty spôsobovali zatopenie podjazdu pod Bajkalskou ulicou v bratislavskom Ružinove

Mesto nedávno podpísalo zmluvu so spoločnosťou, ktorá pre hlavné mesto čistí dažďové vpusty.

Nevyčistené dažďové vpusty a kanalizácia spôsobovali pravidelné zatopenia na Ružinovskej ulici pod podjazdom s Bajkalskou ulicou v bratislavskej mestskej časti Ružinov. „Je to miesto, ktoré býva pravidelne zatápané pri silných dažďoch. Spravili sme tu kontrolu uličných vpustov a pri odokrytí mreží sme zistili, že niektoré boli priechodné a niektoré úplne zanesené. Dovolím si povedať, že toto potrubie nebolo čistené niekoľko rokov alebo niekoľko desiatok rokov,“ uviedol na sociálnej sieti dopravný inžinier František Brliť.

Na kritickom mieste pod podjazdom prívalové dažde často spôsobili zatopenie v takom rozsahu, že obmedzili automobilovú dopravu. „V tomto prípade sme urobili kamerovú skúšku do zberného potrubia a videli sme, že toto potrubie je skutočne veľmi zanesené. Takže sa nemôžeme čudovať, že pri každom väčšom daždi bolo toto miesto zatápané, pretože odtokové ponory boli tak narušené, že voda odtekala veľmi pomaly, ak vôbec odtekala,“ povedal Brliť.

Tisíce dažďových vpustov

Bratislavský magistrát má v správe približne 11-tisíc dažďových vpustov. Mesto nedávno podpísalo zmluvu so spoločnosťou A.I.I. Technické služby, ktorá pre hlavné mesto čistí dažďové vpusty. Od podpisu zmluvy už vyčistili približne 200 vpustov a zameriavajú sa predovšetkým na problémové miesta, ako napríklad podjazd pod Bajkalskou ulicou v Ružinove.

Dažďové vpusty sú zariadenia, ktoré pozostávajú minimálne z troch súčastí. Sú to kanalizačné vpusty, ktoré sú pozorovateľné aj na ceste, kde sú mreže. Tieto vpusty sú spojené s kanalizačnou stokou odvádzacím potrubím. Stoka potom odvádza vodu napríklad do čistiarne odpadových vôd.

Kanalizačné vpusty a prípojky má na starosti správca komunikácií, teda mesto a samotná kanalizácia je v správe Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Hlavné mesto chce čistiť 11-tisíc vpustov, ktoré má v správe dvakrát ročne.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X