Nezabudnite, vianočné stromčeky môžete odložiť do ohrádok, vzniknú z nich knižnice

Ohradka_foto.jpg
Foto: petrzalka.sk

Odvoz stromčekov budú robiť až do 25. februára, pričom prvé dva týždne bude zber posilnený.

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu OLO začala so zberom živých vianočných stromčekov z ohrádok. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, odvoz stromčekov budú robiť až do 25. februára, pričom prvé dva týždne bude zber posilnený. Ohrádok je v rámci mesta osadených takmer 800, avšak v prípade, že sa ohrádka v niektorej lokalite nenachádza, je možné vianočný stromček odložiť aj k stanovišťu zberných nádob.

Stromčeky ukladané do ohrádok musia byť živé, odzdobené a zbavené akýchkoľvek plastových obalov či kvetináčov. Mapa s polohou ohrádok, ako aj harmonogram zberu sú zverejnené na stránke OLO.

V prípade, že chcete nahlásiť znečistenú, poškodenú či preplnenú ohrádku, vyplňte krátky formulár na stránke, prípadne zavolajte na zákaznícku linku OLO 02/50 110 111 alebo napíšte na zakazka@olo.sk,“ poznamenal magistrát s tým, že aby bol podnet vybavený čo najrýchlejšie, je potrebné mať pripravené číslo ohrádky uvedené na tabuli.

Použité vianočné stromčeky budú v spolupráci s partnermi Bučina EKO a Ikea spracované na drevotriesku, z ktorej vyrobia knižnice. „150 knižníc plných kníh z KOLO – Bratislavského centra opätovného použitia bude umiestnených napríklad v domovoch seniorov, centrách pre deti a rodiny či dobrovoľníckeho centra,“ uzavrela samospráva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk