Neznámy páchateľ opäť útočil na ženy močom, stalo sa tak štyrikrát v priebehu jedného dňa

MHD Zochova
ilustračné: SITA

Bratislavskí policajti prijali v priebehu včerajšieho dňa štyri oznámenia o prípadoch, kedy doposiaľ neznámy páchateľ zaútočil na ženy v uliciach mesta močom.

Ako nás informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, k prvému prípadu došlo krátko po 11. hodine na zastávke MHD na Vazovovej ulici. Druhý prípad sa odohral na zastávke MHD Zochova v čase krátko po 14. hodine. K tretiemu útoku došlo krátko po 15.15 hod. na zastávke MHD OC Retro na Nevädzovej ulici. Posledný prípad bol nahlásený krátko po 15.45 hod. V tomto prípade k skutku nedošlo na zastávke MHD, ale pri zadnom vchode kostola na Blumentálskej ulici.

Vo všetkých oznámených prípadoch opisujú páchateľa ako muža vysokého 180 centimetrov, strednej postavy. Pri dvoch útokoch mal na hlave čiernu šiltovku, oblečené mal modré rifle a bundu.

Policajti po doposiaľ neznámom páchateľovi intenzívne pátrajú. V tejto súvislosti vyzývajú svedkov, ako aj verejnosť k spolupráci. V prípade, že občania disponujú akýmikoľvek informáciami k skutku či k osobe páchateľa, majú to oznámiť polícii na čísle 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

„Osobitne vyzývame svedkov, ktorí v čase približne o 11. hodine spozorovali na rohu ulíc Vazovova – Blumentálska odstavené osobné motorové vozidlo neznámeho typu, ktoré malo zapnuté výstražné svetlá, aby kontaktovali políciu. Taktiež vyzývame vodičov motorových vozidiel, ktorí v čase okolo 11. hodiny prechádzali cez Vazovovu a Blumentálsku ulicu a majú vo vozidlách nainštalované kamery, ktoré by mohli zaznamenať dianie na ulici, aby kontaktovali políciu,“ povedala Mihalíková.

Polícia opätovne apeluje na ženy, ktoré sa stali obeťou uvedeného konania, aby ihneď po čine informovali o uvedenom protiprávnom konaní políciu. Včasné oznámenie polícií zvýši možnosť následného vypátrania páchateľa a objasnenia skutku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk