Neznámym páchateľom, ktorý útočí na ženy močom alebo výkalmi, sa už začala zaoberať polícia

MHD, zastávka
ilustračné: SITA

Od soboty prijala polícia šesť oznámení o útokoch fekáliami a močom na štyri ženy a dve dievčatá, ku ktorým došlo na zastávkach mestskej hromadnej dopravy v rôznych častiach mesta.

K prvému skutku malo dôjsť v piatok 29. januára o 19.30 hod. Na zastávke Mlynské Nivy na Svätoplukovej ulici sa neznámy páchateľ vymočil na 15-ročné dievča. Okolo 19.45 hod. v Starom Meste na Radlinského ulici sa ďalšou obeťou stala 30-ročná žena. V rovnaký deň krátko po 20.15 hod. došlo na zastávke MHD na Tomášikovej ulici k útoku pravdepodobného myzofila na 31-ročnú ženu.

Nasledujúci deň, v sobotu 30. januára, došlo k trom útokom. Okolo 1.20 hod. pravdepodobný myzofil zaútočil na 29-ročnú ženu na zastávke MHD Dvory. Niekedy v čase od 1.40 do 2.20 hod. na zastávke MHD na Kamennom námestí sa neznámy páchateľ vymočil na 15-ročné dievča. O 4.20 hod. na križovatke ulíc Šoltésová a Záhradnícka pravdepodobný myzofil zaútočil na 26-ročnú ženu.

Vo všetkých prípadoch bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva, pričom po zatiaľ neznámom útočníkovi policajti pátrajú.

Opisy páchateľa sa síce mierne rôznia, ale podľa náčrtov ide o štíhleho, približne 30-ročného muža s výškou 180 až 190 centimetrov. Niektoré ženy ho opísali ako kostnatého so strhanou tvárou – prepadnutými lícami a výraznými lícnymi kosťami a s miernym strniskom. Prevažne bol oblečený v čiernych nohaviciach a čiernej bunde bez nápisov, na hlave mal kapucňu. Či išlo iba o jedného muža, zatiaľ nie je jasné.

Polícia v tejto súvislosti apeluje na ženy, aby pri prípadnom útoku ihneď kontaktovali políciu na bezplatnom čísle 158, čo zvýši možnosť následného vypátrania páchateľa a objasnenia skutku. Oznámenie, ktoré je podané s väčším časovým odstupom po čine, podstatne zhoršuje možnosť čin objasniť a páchateľa zadržať.

So žiadosťou o spoluprácu sa polícia obracia aj na prípadných svedkov, aby akékoľvek relevantné informácie k prípadu, ktorými disponujú, poskytli policajtom na bezplatnom čísle 158, alebo tak urobili osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Polícia v súčasnosti pracuje s viacerými vyšetrovacími verziami, útokmi sa intenzívne zaoberá, pričom zatiaľ nemôže poskytnúť viac informácií, aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk