Nezodpovedný mladý vodič unikal pred políciou, až kým jeho riskantná jazda neskončila takto

Titulka dopravna nehoda bratislava mladik policia.jpg
KR PZ Bratislava

Nočná jazda mladého vodiča pod vplyvom alkoholu, napriek udelenému zákazu činnosti a na vozidle vedenom bez súhlasu jeho majiteľa, skončila zrážkou s iným účastníkom cestnej premávky.

O tom, že riskantná jazda – v mnohých prípadoch aj pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok môže pre vodiča skončiť aj s vážnymi následkami, sa na vlastnej koži presvedčil iba 19-ročný vodič osobného motorového vozidla Renault Laguna. Počas uplynulého víkendu sa jeho nezodpovedná a riskantná jazda skončila dopravnou nehodou, pri ktorej utrpela nevinná účastníčka cestnej premávky zranenia.

Dňa 25. novembra krátko pred 2.30 hod. chcela hliadka PMJ v rámci hliadkovej služby zastaviť z dôvodu vykonania kontroly motorové vozidlo zn. Renault Laguna smerujúce z Bojnickej ulice na Galvaniho ulicu.

Na výstražné a svetelné znamenia STOP vodič nereagoval a hliadke PZ unikal, pričom v križovatke ulíc Galvaniho a Ivánska nezvládol riadenie a následne došlo k nárazu do tam stojaceho vozidla zn. Volkswagen Beatle. 25-ročná vodička vozidla Volkswagen, ktoré v čase zrážky stálo v križovatke na červený svetelný signál utrpela viaceré zranenia, s ktorými bola prevezená privolanou RZP do jednej z nemocníc k ošetreniu.

26.11.18_002.jpg
KR PZ Bratislava

Hliadkou PZ bol vodič vozidla Renault podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorou mu bola nameraná hodnota 0,94 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,96 promile. Opakovaná dychová skúška prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila.

Následnou lustráciou bolo preukázané, že vodič viedol motorové vozidlo napriek udelenému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Rovnako bolo preukázané, že vedenia motorového vozidla sa dopustil bez súhlasu majiteľa tohto vozidla. Vodič bol eskortovaný na príslušné oddelenie PZ a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia.

Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III vzniesol v tejto súvislosti obvinenie z trestného činu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla v súbehu s trestným činom marenia výkonu úradného rozhodnutia a trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 19-ročnému Jánovi P. z okresu Brezno. Vec sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní. V prípade preukázania viny hrozí v zmysle zákona za takéto konanie trest odňatia slobody až na dva roky.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave opätovne apeluje na vodičov, aby jazdili bezpečne, plne sa venovali vedeniu vozidla, rýchlosť jazdy za každých okolností prispôsobili svojim schopnostiam a vlastnostiam motorových vozidiel.

26.11.18_001.jpg
KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk