Niekoľko mesiacov dochádzalo k vlámaniam, dvojicu páchateľov už obvinili

Vlámanie, polícia
KR PZ v Bratislave

Policajti v súvislosti so sériou vlámaní, ktoré páchali od konca augusta minulého roka až do polovice januára tohto roka v Bratislave, obvinila dvoch mužov.

Obvinenie zo zločinu krádeže spáchaného spolupáchateľstvom, v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci spáchaného spolupáchateľstvom vzniesol vyšetrovateľ voči 46-ročnému Ladislavovi U. z Bratislavy a 39-ročnému Dušanovi T. z okresu Kysucké Nové mesto.

Muži čelia obvineniu z 21 skutkov, ktorých sa dopustili od 31. augusta do 17. januára v piatom bratislavskom okrese. Za uvedené obdobie poškodili vchodové dvere alebo okná a následne sa vlámali do viacerých objektov, ako napríklad vinotéky, predajne s nábytkom, optiky, predajne autobatérií, veterinárnej ambulancie, predajní potravín či mäsových výrobkov, do knižnice, predajne so športovými potrebami, tanečného štúdia alebo predajne s bicyklami. Krádežami spôsobili škodu za približne 21 182 eur, škoda, ktorú spôsobili poškodením v jednotlivých prípadoch, bola vyčíslená na zhruba 17 824 eur.

V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk