Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gettyimages elektricka ilustracne mhd doprava.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Niektoré linky MHD v Bratislave sú od septembra posilnené kapacitne aj intervalovo

Od začiatku septembra pristúpi DPB k posilneniu liniek 61, 83, 84, 32, 210 a 211.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) posilní intervaly aj kapacitu niektorých liniek. „Od začiatku septembra pristupujeme k zmenám a zlepšeniam mestskej hromadnej dopravy. Tešiť sa môžete najmä na posilnené intervaly a kapacitu vybraných liniek,“ informuje DPB na sociálnej sieti.

Po mesiacoch, keď spoje v dôsledku pandémie premávali v prázdninovom režime, obnovuje silnejšiu premávku v režime Pracovný deň – školský rok.

Nové letiskové autobusy

V súvislosti s nasadením nových letiskových autobusov príde k výraznému zlepšeniu intervalu linky 61 v čase dopravnej špičky. Ráno budú spoje premávať každých 6 minút a odpoludnia každých 7 – 8 minút,“ uvádza dopravný podnik.

Cestovný poriadok bude aj naďalej v spoločnom úseku trasy prioritne koordinovaný s linkou 63 a počas špičky aj s linkou 74.

Nové autobusy budú mať úpravu na prepravu väčšieho množstva batožiny pre cestujúcich prichádzajúcich z letiska, resp. z hlavnej železničnej stanice,“ dodáva DPB.

Skrátený interval električiek

S prihliadnutím k pokračujúcej výluke električiek v Dúbravke bude až do ukončenia rekonštrukcie skrátený interval na linkách 83 a 84 v špičkách.

Ráno budú mať obe linky na spoločnom úseku interval 3 minúty, popoludní 3 – 4 minúty. Týmto opatrením sa dosiahne ďalšie navýšenie kapacity priamych spojení medzi Dúbravkou a centrom mesta,“ uvádza DPB.

Na obidve linky budú aj naďalej vypravované výlučne najviac kapacitné vozidlá Mercedes CapaCity. „Pre posilnenie kapacity a zvýšenie komfortu počas pokračujúcej modernizácie električkovej trate nasadíme na všetky spoje linky 32 aj počas pracovných dní kĺbové vozidlá,“ doplnil dopravný podnik.

Linka 210

Vzhľadom k dlhodobo rastúcej vyťaženosti linky 210 bude na nej výrazne zlepšený interval medzi spojmi v pracovných dňoch školského roka.

V exponovanej časti dňa bude premávať každých 7,5 minúty a v čase najsilnejšieho dopytu počas rannej špičky každých 6 minút. Počet spojov sa tak zvýši o 25 až 33 percent,“ uvádza dopravný podnik.

Pre skrátenie čakacích lehôt v prestupnom uzle Patrónka prichádza k zahusteniu intervalu linky 211, čím sa dosiahne komfortnejšie spojenie západných častí mesta s nemocnicami a ústavmi na Kramároch. „Posilnenie liniek 31, 131 a 184 nastane k termínu začiatku výluky na vysokých školách,“ uzatvára DPB.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X