Niektorí mestskí poslanci príspevok vlády na cesty vítajú

Auto, cesta
ilustračné: SITA

Niektorí bratislavskí mestskí poslanci príspevok vlády na obnovu ciest v hlavnom meste vítajú. Vláda dá na cesty hlavnému mestu desať miliónov eur, ďalší milión eur na obnovu ciest dostane Staré Mesto. Okrem toho dva milióny eur na rekonštrukciu komunikácií vláda tejto mestskej časti požičia.

Desať miliónov eur by mal bratislavský magistrát použiť na rekonštrukciu najvýznamnejších spojníc mesta (Panónska, Dolnozemská, Brnianska – Hodonínska – Lamačská, Račianska, Bajkalská). „Toto rozhodnutie vlády, pochopiteľne, vítam, keďže sa ujde aj Petržalke, konkrétne na kompletnú rekonštrukciu Panónskej a Dolnozemskej, ako aj na nový asfalt na hrádzu,“ uviedol starosta Petržalky a zároveň bratislavský mestský poslanec Vladimír Bajan. „Samozrejme, každé euro do mesta je dobré, Bratislava však ako hlavné mesto potrebuje systémové riešenie. Nemala by byť odsúdená na milodary od premiéra, ale má mať zabezpečené financovanie hodné hlavného mesta štátu Európskej únie,“ poznamenal mestský poslanec Ján Buocik.

Podľa poslanca Milana Vetráka rozhodnutie vlády SR pomôcť Bratislave pri riešení viacerých otázok jej fungovania, ako aj finančná dotácia vlády na opravu komunikácii a ciest v Bratislave, sú ústretovými krokmi, ktoré treba privítať. Ako pripomína, len spolupráca dokáže zabezpečiť ďalší rozvoj Bratislavy. Vláda SR by sa však podľa neho nemala obmedzovať len na takéto riešenia pre Bratislavu, ale aj na komplexnú úpravu postavenia Bratislavyako hlavného mesta Slovenska. „A to aj z pohľadu štátneho rozpočtu, čím by sa zabezpečilo, že podpora Bratislavy zo strany vlády nebude závislá od aktuálneho personálneho obsadenia na pozícii primátora a jeho vyjednávacích schopnostiach,“ uzavrel Vetrák.

„Verím, že suma jedenásť miliónov eur nebude naviazaná na vládou určené cesty, ako to bolo v čase nášho predsedníctva v Európskej únii,“ pripojila sa poslankyňa Elena Pätoprstá.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na výsledok rokovania vlády povedal, že na konci roku 2018 bude mať hlavné mesto SR Bratislava najlepšie cesty, aké kedy malo. Ako dodal, rozhodnutie ukazuje, že vláda a mesto vedia mať konštruktívny vzťah. Primátor verí, že budú aj ďalšie rokovania vlády, ktoré sa budú zaoberať hlavným mestom. „Ide o prvý krok k lepšej kondícii mesta a som presvedčený, že nebude posledným. Bratislava si pozornosť vlády zaslúži,“ zdôraznil predseda vlády Robert Fico v stanovisku pre médiá.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk