Niektorí vodiči sa naozaj nepoučia?! Polícia riešila dve nehody, pod ktoré sa podpísal alkohol

Kolaz bratislava policia nehoda.jpg
Foto: Polícia SR - Bratislavský kraj - koláž BratislavaDen.sk

Jeden z nezodpovedných vodičov prešiel po vyvýšenom páse, narazil do zvodidiel a prevrátil sa na strechu. Druhý bol totálne opitý na diaľnici, kde spôsobil vážnu nehodu.

Dve vážne nehody v meste mali na svedomí dvaja opití vodiči. Obe nehody boli vážne a nemuselo k nim dôjsť, ak by pri nich neasistoval práve alkohol v organizme vodičov.

Prvý vodič vozidla zn. Škoda Octavia spôsobil dopravnú nehodu na Viedenskej ceste. Podľa slov polície k nej malo dôjsť tak, že 34-ročný vodič pri odbočovaní smerom k výstavisku vyšiel s vozidlom na vyvýšený deliaci stredový pás, cez ktorý pokračoval ďalej v jazde.

Pokračoval v protismere, kde narazil do zvodidiel a zábradlia, následkom čoho sa prevrátil na strechu mimo vozovky. Policajti mu na mieste nehody namerali dychovou skúškou 1,83 promile.

Ďalší vodič bol úplne nezodpovedný a bezohľadný. Opitý sa vydal na diaľnicu D2. Ako uvádza polícia, 56-ročný vodič na vozidle zn. Ford narazil do zvodidiel a následne do ďalšieho vozidla.

Okrem vlastných zranení ohrozil vo vozidle ďalšieho účastníka a spôsobil škodu na zvodidlách. Nezodpovedného vodiča s takmer 3 promile po nehode previezla do nemocnice záchranka.

V oboch prípadoch boli vodiči obvinení z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Presné príčiny a okolnosti uvedených dopravných nehôd sú v štádiu vyšetrovania. Polícia tak opäť upozorňuje vodičov, aby v žiadnom prípade počas vedenia vozidla nepožívali alkohol a ani neviedli vozidlo v takom čase po požití alkoholu, kedy sa ešte alkohol nachádza v ich organizme. Jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozujete svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk