Nová atrakcia v Bratislave: Obria lavička ponúka zaujímavý výhľad na okolie

obria lavička
Foto: Facebook/ ostredky.sk - koláž Bratislavadeň

Projekt inšpirovali viaceré lavičky na Slovensku. Príďte si z nej urobiť pekné fotografie.

Ak sa túlate často po Slovensku, zrejme ste už narazili na obrie lavičky. Najbližšie pri Bratislave sa nachádza lavička obrov z Paty pri Seredi.

Na Ostredkoch v Ružinove už stojí niekoľko dní nová obria lavička. Za myšlienkou stojí dvojica miestnych poslancov Martin Patoprstý a Maroš Mačuha. Ako napísali na sociálnej sieti, inšpirovali sa viacerými podobnými lavičkami na Slovensku.

Obria lavička
Obria lavička na Ostredkoch. Foto: Facebook/ ostredky.sk

Obyvatelia uvidia z obrej lavičky panorámu ružinovského sídliska. „Veríme, že sa vám bude páčiť a že nám budú pribúdať pekné fotky parku, západu slnka či zamilované selfíčka,“ hovoria poslanci.

Na lavičku sa dá dostať po nízkom rebríku a čoskoro by k nej mala pribudnúť tabuľa s prevádzkovým poriadkom. Dá sa na nej stáť a rovnako sedieť.

Obria lavička
Obria lavička na Ostredkoch. Foto: Facebook/ ostredky.sk

Nápad sa však nepozdáva všetkým obyvateľom a v diskusii argumentovali, že lavička je nevkusná alebo poukázali na to, že sa z kopca v zime deti sánkujú. Autori projektu skonštatovali, že lavička nijako nebráni v sánkovaní detí a všetky nové zmeny majú pre aj proti, s ktorými sa nestotožní každý.

Páči sa vám obria lavička v Ružinove?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk