Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nova cvernovka program 3.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Branislav Čavoj, správca Nadácie Cvernovka. Foto: Nová Cvernovka
9. februára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Nová Cvernovka dá priestor umelcom aj aktivistom, predstavila kultúrny program na rok 2018

V Novej Cvernovke sa po premene na Kultúrne a kreatívne centrum začína naplno rozmáhať život. Jej programový plán pre návštevníkov na rok 2018 je postavený na rôznorodosti, diverzite, spoločenských presahoch a autentickosti.

Cvernovka začína po presťahovaní sa do priestorov bývalej Strednej priemyselnej školy chemickej na Račianskej ulici novú fázu svojej existencie. Jej cieľom je naplno využiť možnosti, ktoré ponúka nová budova a ešte výraznejšie sa tak profilovať ako „tepna“ súčasného umenia a kultúry, kde bude pulzovať život stále rastúcej komunity hlavného mesta.

Za týmto účelom vyrástlo vo víre rozsiahlych rekonštrukčných prác uprostred bývalých tried a kabinetov nové Kultúrne a kreatívne centrum s multifunkčnou sálou, ktorá začína práve teraz plniť oficiálne svoju funkciu. „Našou ambíciou je vybudovať kultúrnu venue pre rôzne žánre s kvalitnou produkciou. Tento ako aj ďalšie priestory budú miestom, kde sa dá po celý rok navštíviť koncert, vidieť výstavy, divadlo, stand-up či prednášku, posedieť si v knižnici, dať si dobré jedlo, ísť na workshop, poprechádzať sa s deťmi v parku, alebo sa vzdelávať, napríklad o ekológii, histórii či vede,“ hovorí režisér Vilo Csino z Nadácie Cvernovka, ktorý je zodpovedný za kultúrne dianie v Novej Cvernovke.

Nova cvernovka program 2.jpg
Prehliadka priestorov Novej Cvernovky: Alexander Resch z Nadácie VÚB a Šymon Kliman z Nadácie Cvernovka. Foto: Nová Cvernovka

To najhlavnejšie z akcií v roku 2018

Nosným plánovaným projektom je 9. ročník mestského festivalu s koncentrovaným mixom hudobných žánrov, vizuálneho umenia, scénických performance – podujatie 1. máj – deň otvorených ateliérov. V priestoroch Novej Cvernovky bude mať stálu scénu projekt Pecha Kucha, Samo Trnka bude každý mesiac v rámci improligy Popuk! prezentovať „to najhoršie“ z humoru. Významnými podujatiami budú aj multižánrový literárny festival zameraný na slovenskú tvorbu Autoriáda 2018, ako aj festival Nasuti, ktorý spojí ekológiu a vizuálne umenie.

Nova cvernovka program 1.jpg
Zľava: správca Nadácie Cvernovka Branislav Čavoj a predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch. Foto: Nová Cvernovka

V kontexte „osmičkového roku” sa uskutočnia v Novej Cvernovke diskusné panely na tému 50. výročia okupácie Československa a geopolitického kontextu fungovania Slovenska v európskom priestore. Programovú skladbu v roku 2018 doplní aj cyklus prednášok Pamäť, dokumentárno-vzdelávacie večery o industriálnych pamiatkach a dôležitých miestach po celom Slovensku s názvom Čierne diery, či cyklus prednášok PamMap zaoberajúci sa históriou Bratislavy. Program Alumni sa bude venovať staršej generácii a absolventom bývalej školy.

Celý program Novej Cvernovky je k dispozícii na www.novacvernovka.eu/program.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X