Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SND
ilustračné: SITA
14. septembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Nová električková trať by prechádzala aj popred novú budovu SND

Nová električková trať, ktorú chce spoločnosť J&T REAL ESTATE vybudovať v rámci projektu Spojená Bratislava, by prechádzala aj popred novú budovu Slovenského národného divadla (SND) na Pribinovej ulici.

Trať by bola súčasťou okružného systému električiek, ktorý by prechádzal od Šafárikovho námestia cez Pribinovu až na Miletičovu ulicu. Spoločnosť uvádza, že o trati pred novou budovou divadla už diskusia bola, jednoznačne sa však na nej ešte nedohodli.

Novinárov o rozvoji električky v Bratislave spoločnosť J&T REAL ESTATE informovala na tlačovej konferencii. Výkonný riaditeľ spoločnosti Pavel Pelikán spomenul, že hlavné mesto požiadali o stanovisko k investičnému zámeru električkových tratí v auguste.

Ako uviedol architekt Radoslav Grečmal, električka popred budovu SND kultúrne podujatia na námestí neohrozí. Spoločnosť tvrdí, že je schopná urobiť električkovú trať a technické riešenie tak, aby žiadnym spôsobom nenarušili ani podujatia v divadle.

V rámci projektu Spojená Bratislava chce spoločnosť na vlastné náklady, čo je 60 miliónov eur, vybudovať električkové trate v celkovej dĺžke 4,2 kilometra. Okrem električky sú súčasťou projektu aj polyfunkčný komplex nákupného centra na staromestskom brehu Dunaja na Pribinovej ulici i vybudovať štvrť Nové Lido na petržalskej strane Dunaja. Súčasťou projektu majú byť aj byty a kancelárske priestory, rozvoj mestských nábreží so zeleňou i plochami pre šport.

Spoločnosť tvrdí, že všetky projekty dosahujú parametre významnej investície, projekt však chcú presadiť aj vtedy, keď ho nezískajú. Ak by však štatút získali, urýchlilo by to napríklad stavbu električkovej trate. Podľa Pelikána čakajú na to, ako sa proces udelenia štatútu významnej investície skončí. Ako ďalej poznamenal, zo strany vlády SR nemajú k nemu žiadnu reakciu a nevyzvali ich ani na žiadne doplnenie údajov.

Hlavné mesto víta každú významnú iniciatívu zameranú na rozvoj hlavného mesta a komunikuje s vládou o investičnom zámere oboch developerov. Štatút významnej investície však vzhľadom na jej národohospodársky charakter schvaľuje Vláda SR. Primátor Ivo Nesrovnal oceňuje záujem investorov podieľať sa na rozvoji hlavného mesta a požiadal developera, aby predstavil svoj zámer na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva.

„Hlavné mesto bude projekty posudzovať z hľadiska viacerých parametrov, aby zapadli do koncepcie rozvoja mesta, aby boli obohatením nosného dopravného systému mesta a aby prinášali prospech Bratislavčanom,“ uviedla kancelária primátora. Informovala o tom Iveta Kešeľáková z Kancelárie primátora hlavného mesta SR Bratislava.

Ako informovala riaditeľka komunikačného odboru úradu podpredsedu vlády SR pre investície Jana Burdová, „posudzovanie žiadosti je prerušené. Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu požiadal žiadateľa o udelenie štatútu významnej investície o doplnenie žiadosti o ďalšie dokumenty a dáta“.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X