Nová finta zlodejov počas sviatkov? Žene zvonil v noci cudzinec so zvláštnou požiadavkou

zlodej
Foto: ilustračné, GettyImages

Pozreli sme sa na to, či môžu niektorí kuriéri doručovať zásielky tak neskoro.

Hovorí sa, že ak niekto niečo chce, nájde si spôsob. Podobne je to aj so zlodejmi a s vytypovanými bytmi, ktoré by chceli vykradnúť a skúšajú sa čo najľahšie do nich dostať. Aby mohol zlodej vylúpiť byt v paneláku, musí sa nejako dostať do vchodu.

Polnočný „kuriér“

Pani Evelin sa na Facebooku podelila so zvláštnou skúsenosťou, ktorá sa jej stala pred pár dňami. Býva v petržalskom byte v paneláku.

O 23.00 hod. bola ešte hore a preto ju prekvapilo, keď jej niekto zvonil na zvonček. Keď sa spýtala, kto zvoní, cudzinec sa jej predstavil ako „kuriér“.

Pozreli sme sa na to, či môže nejaká spoločnosť doručovať aj v tejto pokročilej hodine. Slovenská pošta pred pár rokmi spustila doručovanie vo večerných hodinách, poslední kuriéri chodili o 21.00 hod. Spoločnosť Notino má možnosť večerného doručenia do 22.00 hod. Kuriéri zo spoločnosti vecernykurier.eu doručujú zásielky len do 22.00 hod. Nenašli sme spoločnosť, kde by bolo možné doručenie v rámci Bratislavy aj o 23.00 hod.

Zlodej
Foto: Facebook/Bratislava - Petržalka, Evelin Kasnárová

Obyvateľka neverila povolaniu cudzinca a neotvorila mu. Myslí si, že mohlo ísť o zlodeja, pretože na balkóne sa jej pokazili vianočné svetlá, ktoré nesvietili vyše 24 hodín. Ak by si jej byt zlodej vyhliadol, mohol skúšať, či je niekto doma.

Niektorí obyvatelia tvrdili, že si sused obyvateľky mohol objednať jedlo a kuriér zazvonil na zlý zvonček. Pán Marek však argumentoval, že kuriér volá.

Pani Daniela upozornila, že zlodeji kradli medzi sviatkami na Šášovskej a pristihli zlodeja o 8.00 hod., ktorý vykradol pivnicu. Pred Vianocami sa kradlo aj na Gessayovej ulici.

Kopa vianočných zlodejov

Bratislavská polícia verejnosť prostredníctvom sociálnych sietí pravidelne upozorňuje na triky zlodejov či zverejňuje ich fotografie, keď potrebuje pomoc pri pátraní po ich totožnosti.

Pred Vianocami a počas sviatkov sa objavili rôzne typy zlodejov. Policajti klepli po prstoch 21-ročnému mladíkovi, ktorý sa vlámal do reštaurácie na Jiráskovej ulici. Hoci sa muž plazil medzi reštauračnými stolmi a pokúšal sa o útek, mužom zákona neunikol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zlodeji áut nechýbali taktiež. Zo Stromovej ulice zmizlo z uzamknutého parkovacieho priestoru drahé Porsche v hodnote 26 600 eur. Ďalší 33-ročný muž ukradol Opel z Kulíškovej ulice, zlodeja našli v Petržalke.

K častým podvodom na senioroch patria falošné telefonáty. Polícia dolapila partiu mladých ľudí, ktorá má byť zodpovedná za 8 podvodov za november a december 2023 v kraji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk