Nová materská škola v Rači by mala byť skolaudovaná v polovici februára

Novohradska materska skola
Foto: archívne, www.facebook.com

Škôlku mali otvoriť už koncom jesene v minulom roku, zdržalo ju však aj nové výberové konanie.

Novú materskú školu na Novohorskej ulici v bratislavskej mestskej časti Rača plánujú skolaudovať v polovici februára.

Aktuálne sa montujú zvyšné sociálne zariadenia, dorába sa maľovka, ide sa lepiť podlaha, najdôležitejšia vec je osadenie kompletného zariadenia kuchyne. V najbližších dňoch bude stanovený termín kolaudácie a tá prebehne v polovici februára, po osadení kompletného vybavenia kuchyne,“ uviedol na sociálnej sieti starosta Rače Michal Drotován.

Urýchlia dokončenie

Škôlku mali otvoriť už koncom jesene v minulom roku. „Vzhľadom na závažné dôvody na strane pôvodného zhotoviteľa, ako napríklad výrazné meškanie stavby, bola mestská časť Bratislava – Rača nútená odstúpiť od zmluvy a vyhlásiť nové verejné obstarávanie. Náklady tak predstavujú 789-tisíc eur, čo je víťazná ponuka z nového verejného obstarávania,“ uviedla mestská časť v septembri.

Rača nedávno podpísala po rokovaní s riadiacim orgánom (ministerstvom pôdohospodárstva) dodatok o čerpaní eurofondov na škôlku do 30. apríla, čím urýchlia dokončenie škôlky.

Dokončujú práce

V areáli novej materskej školy postupne dokončujú aj vonkajší chodník. Hracie prvky majú riešiť v samostatnom kolaudačnom konaní, pretože dokončenie dopadovej plochy môžu urobiť iba pri viacdňových celodenných teplotách nad päť stupňov. Ostatné prvky už osadili.

Na základe stanovísk požiarnikov, hygieny a inšpektorátu práce budeme vedieť upresniť presný termín právoplatného kolaudačného rozhodnutia, predpoklad je polovica marca 2020. Hneď následne sa bude zaraďovať daná škola do siete, vznikne zriaďovacia listina schválená zastupiteľstvom (predpoklad 31. marca) a udelí sa IČO,“ informoval Drotován. Mestská časť plánuje potom začať s prijímacím konaním a nástupom detí v apríli 2020.

Miesto pre desiatky detí

V novovzniknutej škôlke by malo byť miesto približne pre 90 detí. Nová materská škola na Novohorskej ulici vzniká na mieste, kde dlho chátrala budova bývalého sanatória a jaslí.

Budovanie škôlky sa začalo už počas predošlého vedenia mestskej časti. Podľa vyjadrenia bývalého starostu Rače Petra Pilinského plánovali škôlku otvoriť už na jeseň 2018.

Uvedomujem si, že tento projekt spôsobuje veľký problém rodičom detí za čo sa ospravedlňujeme a stále sa snažíme urobiť všetko preto, aby škôlka bola dokončená a zároveň, aby boli oprávnené náklady financované zo zdrojov EÚ. Pre nás je to dôležité, pretože sa ušetria peniaze na novú škôlku Tramín, ktorú chceme financovať prioritne z vyšších príjmov z daní z nehnuteľnosti,“ dodal Drotován.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom