Nová nemocnica na Rázsochách má už po polroku meškanie tri mesiace

Razsochy buranie archivne nemocnica vystavba.jpg
Foto: Ministerstvo zdravotníctva SR

Podľa odborníka strany na zdravotníctvo Oskara Dvořáka sú ohrozené stovky miliónov eur z plánu obnovy.

Vláda schválila výstavbu novej nemocnice v Bratislave a už po polroku hovorí, že tri mesiace mešká. V tlačovej správe na to upozorňuje strana Progresívne Slovensko. Podľa odborníka strany na zdravotníctvo Oskara Dvořáka sú ohrozené stovky miliónov eur z plánu obnovy.

Vláda sa pred šiestimi mesiacmi zaviazala postaviť iba hrubú stavbu nemocnice na Rázsochách. Nezaviazala sa dokonca ani poskytnúť financie na skolaudovanú budovu,” upozornil Dvořák v tlačovej správe.

Znepokojujúce podľa neho je, že vládnuť chce až do jesene, čo znamená aj prípravu ďalšieho rozpočtu. Prostriedky z plánu obnovy sa dajú čerpať iba do roku 2026 a v prípade ďalších chybných krokov alebo nekonania tejto vlády Slovensku hrozí ich prepadnutie.

Žiadame vládu, aby nám jasne povedala, čo sa bude diať so stovkami miliónov z plánu obnovy a s novou univerzitnou nemocnicou v Bratislave. Potrebujeme vedieť, akú zdravotnú starostlivosť budú Rázsochy poskytovať, aké iné štátne nemocnice nahradí a aký bude jej vzťah voči nemocnici Penty na Boroch,” zdôraznil Dvořák.

Už teraz sme podľa neho mali vidieť výšku sumy a jasný záväzok na dokončenie hrubej stavby do hotovej nemocnice. „Ak vláda nevie na tieto otázky odpovedať, potrebujeme počuť, či chce prenechať starostlivosť Pente, zatiaľ čo pacienti, medici a zdravotnícky personál budú fungovať v rozpadávajúcich sa štátnych nemocniciach a prostriedky z Plánu obnovy prepadnú,” uzavrel Dvořák.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk