Nová obytná štvrť Ovocné sady v bratislavskej Trnávke poskytne viac ako tisíc bytov

Ovocne sady.jpg
Foto: ilustračné, www.ovocnesady.sk

V prvej etape plánujú postaviť 550 bytov rôznych veľkostí a neskôr ďalších 474 bytov.

Nová obytná štvrť Ovocné sady v bratislavskej mestskej časti Trnávka poskytne celkovo viac ako tisíc bytov. V prvej etape plánujú postaviť 550 bytov rôznych veľkostí a neskôr ďalších 474 bytov. Predaj bytov v Ovocných sadoch začne čoskoro.

Ovocné sady majú ambíciu prilákať najmä mladé páry a rodiny s deťmi. Nová štvrť im pomôže získať prvé vlastné bývanie. Mladí ľudia určite ocenia aj možnosti aktívneho života v blízkom okolí,“ povedal výkonný riaditeľ developera projektu J&T REAL ESTATE (JTRE) Pavel Pelikán.

Projekt Ovocné sady navrhol architektonický ateliér GFI. Centrum obytnej štvrte má tvoriť park s okrasnými ovocnými stromami, detským ihriskom, komunitným grilom a priestormi na aktívne trávenie času. Pri parku vznikne verejná materská škola umiestnená na prízemí jedného z obytných domov, ktorá je tiež súčasťou prvej etapy.

Nová škôlka

Na vybudovaní materskej školy sme sa dohodli s vedením mestskej časti, aby sme tak prispeli k riešeniu nedostatku miest v materských školách v Ružinove. Veríme, že táto dohoda bude veľkým benefitom aj pre budúcich vlastníkov bytov v štvrti,“ dodal Pelikán.

Lokalita ponúka napojenie na diaľničný obchvat a celkom novú zastávku metskej hromadnej dopravy. „Rodiny určite ocenia najväčšie detské centrum KidsHouse, adrenalínové dobrodružstvá v Jump Aréne i najväčšiu lezeckú stenu K2. Aircraft v susedstve Ovocných sadov vytvára priestor pre halové športy, fitness i wellness. Oddych na pláži alebo vodné lyže ponúka neďaleký areál Zlaté piesky. Praktická je blízkosť známych nákupných centier IKEA, Pharos a Avion Shopping Park,“ dodal developer.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk