Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nakupne centrum einsteinova policia ilustracna maps.jpg
www.google.sk
4. júna 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Nová parkovacia politika v Bratislave môže ovplyvniť aj nákupné centrá

Niektoré nákupné centrá už dnes zvažujú regulovanie svojich parkovísk.

Nová parkovacia politika, ktorú chce hlavné mesto spustiť začiatkom roka 2021, môže ovplyvniť aj parkovanie v nákupných centrách. „Máme v pláne upraviť, lepšie zorganizovať parkovanie v našom centre. V budúcnosti (v horizonte 2-3 rokov) budeme musieť pristúpiť k obmedzeniam a čiastočnému spoplatneniu parkovania,“ uviedol riaditeľ Avion Shopping Parku v Bratislave Vladimír Bereš.

Spoločnosti, ako napríklad Billa, už v minulosti zaviedli reguláciu svojich parkovísk. „Na väčšine našich parkovísk v Bratislave máme zavedené regulované parkovanie. K tomuto kroku sme v minulosti pristúpili z dôvodu neustálej obsadenosti parkoviska a následných sťažností od našich zákazníkov. Nová parkovacia politika tak nebude mať vplyv na nastavenie fungovania našich parkovísk,“ uviedla hovorkyňa Billy Kvetoslava Kirchnerová.

Nákupné centrá poskytujú cez deň niekoľko hodín parkovania zadarmo

V nočných hodinách však musia platiť vodiči za každú hodinu, a z toho dôvodu sú parkoviská prázdne. Počas prezentácií parkovacej politiky, ktoré organizuje primátor Matúš Vallo s obyvateľmi jednotlivých bratislavských mestských častí, sa ľudia opakovane pýtali otázku o parkovacích miestach v nákupných centrách, keďže ich kapacity, ako napríklad parkovací dom v Auparku, by pomohli s parkovaním v Bratislave.

Podľa vyjadrenia primátora Matúša Valla mesto už komunikuje a plánuje v otázke parkovacej politiky spolupracovať aj s nákupnými centrami. Magistrát začal spolupracovať napríklad s obchodným domom Tesco na Zlatých pieskoch, kde po dohode sprístupnili parkovisko pri nákupnom centre, ktoré slúži ako záchytné parkovisko počas dopravných obmedzení súvisiacich s rekonštrukciou Mlynských nív. Na tomto parkovisku majú vodiči k dispozícií 130 parkovacích miest.

Problémom je však využitie záchytných parkovísk, z ktorých môžu vodiči prejsť na mestskú hromadnú dopravu. Záchytné parkovisko na Zlatých Pieskoch je podľa magistrátu využité len na 30 percent. Primátor Vallo sa domnieva, že prijatie parkovacej politiky úzko súvisí so zmenou návykov vodičov v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X