Nová pomôcka na vyučovanie pre žiakov z Devínskej Novej Vsi: Uhádnete, čo rastie pri Sandbergu?

Altánok pre žiakov v Devínskej Novej Vsi
Foto: gettyimages, www.facebook.com

Objekt, ktorý rastie pri Sandbergu, je určený pre žiakov z okolitých škôl. Práce na stavbe sa v týchto dňoch už chýlia ku koncu.

Niektorí vedia, niektorí nie. Pred pár dňami sa objavili na Facebookovej stránke mestskej časti fotografie stavby od obyvateľa Devínskej Novej Vsi. Pýtal sa, na aký účel bude slúžiť nedokončená drevená stavba. Uhádli by ste odpoveď bez toho, aby ste pokračovali v čítaní článku ďalej?

Altánok pre žiakov v Devínskej Novej Vsi
Foto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2479361562134418&set=oa.10155976984630906&type=3&theater&ifg=1
Altánok pre žiakov v Devínskej Novej Vsi
Foto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2479362258801015&set=oa.10155976984630906&type=3&theater&ifg=1

Nový altánok pre enviromentálnu výchovu

O projekte informovala na svojej oficiálnej stránke mestská časť. Ide o altánok, ktorý má slúžiť pre enviromentálnu výchovu. Rastie na okraji Národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla pri Sandbergu. „Stavbu realizuje Bratislavské regionálne ochranárske združenie v rámci cezhraničného projektu Interreg V-A SK – AT 2014 – 2020 – Posilnenie biodiverzity a ekologickej siete na území rieky Moravy prostredníctvom manažmentu biotopov a environmentálnej výchovy (zvyšovania povedomia) v ekocentrách. Aktivitu taktiež finančne podporila nadácia Volkswagen,“  informovala mestská časť.

Altánok má tvar „jakubovej mušle“. V altánku si bude môcť sadnúť 20 detí, budú mať k dispozícii stôl, magnetickú tabuľu a iné výchovno-vzdelávacie potreby. Práce na stavbe pomaly končia. S podobným projektom prišla pred časom aj petržalská základná škola, ktorá zriadila altánok pre enviromentálnu výchovu v areáli školy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk