Nová škôlka pribudla na Vietnamskej ulici v Ružinove

TRENÈÍN: Výstava hraèiek - Intertoys
ilustračné SITA 7. roèník výstavy potrieb pre deti, detskej módy, hraèiek, detskej literatúry a školských potrieb pod názvom Detský svet - Intertoys 2013 na trenèianskom výstavisku EXPO center. Trenèín, 18. august 2013. Foto: SITA/TomᚠSomr

Vybudovanie škôlky na poschodí školskej jedálne na Vietnamskej ulici stálo vyše 120-tisíc eur, sumou 92-tisíc eur prispelo ministerstvo školstva a zvyšok doplatil Ružinov z vlastného rozpočtu

BRATISLAVA 7. septembra – Novú škôlku dnes otvorili na Vietnamskej ulici v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Dve nové triedy, do ktorých sa zmestí 40 detí, vznikli rekonštrukciou poschodia v budove školskej jedálne. „Poschodie bolo nevyužité a dalo sa prerobiť pre škôlkarov, čo sme využili,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ružinova Miroslava Plesníková.

Priestory pre novú škôlku na Vietnamskej vybudovali počas letných prázdnin. Triedy budú patriť pod Materskú školu Piesočná. Vybudovanie novej škôlky aj s vybavením stálo vyše 120-tisíc eur. Ružinov na projekt získal dotáciu 92-tisíc eur z ministerstva školstva na rozšírenie kapacít materských škôl, zvyšok mestská časť doplatila zo svojho rozpočtu. K novej škôlke pribudne aj detské ihrisko. Na jeho vybudovanie Ružinov získal deväťtisíc eur od Bratislavského samosprávneho kraja v rámci výzvy Naša škôlka, náš kraj.

V Ružinove od roku 2012 pribudlo približne 220 nových miest pre škôlkarov, no aj napriek tomu sú kapacity v miestnych škôlkach stále nedostatočné, uzavrela Plesníková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk