Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zuckermandel, výstavba
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA Stavebná èinnos pod Bratislavským hradom. V miestach, kde kedysi ležala osada Zuckermandel, vzniká nová mestská štvr. Developerom projektu Zuckermandel je J&T Real Estate. Bratislava, 3. marec 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

Nová štvrť pod hradom si vyžiadala výrub desiatok stromov

Zeleň, celkovo 135 stromov a 879 štvorcových metrov krovinatých porastov, musela „padnúť“ kvôli výstavbe novej štvrte Zuckermandel. Investor na výrub dostal povolenie.

Do štvrte totiž bude potrebný aj nový odbočovací pruh. Cestu preto rozšíria v dĺžke asi 150 metrov, čo znamená, že bude mať šesť pruhov namiesto dnešných štyroch a pás zelene sa preto zúži.

Zuckermandel, výstavba
SITAStavebná èinnos pod Bratislavským hradom. V miestach, kde kedysi ležala osada Zuckermandel, vzniká nová mestská štvr. Developerom projektu Zuckermandel je J&T Real Estate. Bratislava, 10. marec 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

Táto prírodná zábrana bude tak na niektorých miestach zúžená len na pár metrov. Investor J&T Real Estate plánujete v tejto časti vysadiť nové okrasné dreviny. Pôjde o dôležitý zásah, pretože vďaka tomu by mala potom vzniknúť prirodzená clona.

Spoločnosť, ktorá konala v súlade s povoleniami, za vyrúbané stromy zaplatila a chce ich nahradiť plánovitou výsadbou. Celkovo by malo ísť o približne 137-tisíc eur. Plánované rozširovanie cesty nebude slúžiť iba na pripojenie novej štvrte, ale aj na napojenie Žižkovej ulice.

vizualizácia Zuckermandel, výstavba
SITAVizualizácia novej mestskej štvrte Zuckermandel v miestach, kde kedysi ležala osada s tým istým názvom. Bratislava, 16. apríl 2014. Foto: SITA/J&T Real Estate

Na nábreží sa zhusťuje doprava, okrem už existujúceho River Parku a vznikajúceho Zuckermandela by mal pribudnúť ešte projekt Vydrica a druhý River Park. Preto je úprava komunikácie viac ako žiaduca.

Vznikajúca štvrť prinesie 187 bytov, 35 000 m2 kancelárií a 3 500 m2 obchodných priestorov. Investor plánuje zachovať 1 000 m2 zelene. Otázne je, či je až toľko kancelárskych priestorov potrebných. Ide síce o lukratívne miesto, avšak v súčasnosti je neobsadenosť kancelárií v Bratislave 13,4 %.

vizualizácia Zuckermandel, výstavba
SITAVizualizácia novej mestskej štvrte Zuckermandel v miestach, kde kedysi ležala osada s tým istým názvom. Bratislava, 16. apríl 2014. Foto: SITA/J&T Real Estate

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X