Nová tržnica prechádza obnovou, pri jej financovaní môžu pomôcť aj obyvatelia

Trznica nove mesto trnavske myto.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Budova tržnice v Novom Meste prešla v uplynulom období viacerými vonkajšími úpravami.

Pri financovaní obnovy Novej tržnice na Trnavskom mýte v Bratislave môžu pomôcť aj obyvatelia. Informoval o tom Ján Borčin z oddelenia komunikácie, kultúry, športu, mládeže a voľného času Nového Mesta.

Budova Tržnice prešla v uplynulom období viacerými vonkajšími úpravami. Mestská časť spolu s EKO-podnikom verejnoprospešných služieb (VPS), ktorý tržnicu spravuje opravili a natreli výduchy vzduchotechniky, nanovo červenou farbou natreli strechu, postupne mizol nelegálny smog, v okolí tržnice pribudlo viac zelene a časť parkoviska sa zmenila na pešiu zónu,“ uviedol.

Viditeľné zmeny

Postupné viditeľné zmeny, ktoré mestská časť na budove Tržnice vykonáva, podľa starostu Rudolfa Kusého svedčia o tom, že s ňou majú ďalšie plány.

Aby toto jedinečné kryté mestské trhovisko opäť získalo punc zašlej slávy, potrebujeme nielen peniaze, ale aj podporu zo strany verejnosti,“ poznamenal starosta Nového Mesta. Mestská časť v spolupráci s EKO-podnikom VPS preto pripravili limitovanú edíciu oblečenia a doplnkov s grafikou Novej tržnice.

Každé euro získané z predaja týchto vecí pôjde na opravu a výmenu sklenených tabúľ tvoriacich fasádu budovy Novej tržnice,“ doplnil Kusý.

V strate nie je

Tržnica nie je v strate, napriek tomu, že sa do jej rekonštrukcie a údržby v uplynulých desaťročiach neinvestovalo.

Na rozdiel od Starej tržnice, do ktorej bolo len na prelome tisícročí investovaných viac ako 13 miliónov eur a stále prinášala stratu, Nová tržnica stále funguje a generuje zisk,“ konštatuje Nové Mesto.

Preto sme sa pred časom rozhodli, že všetok zisk z prevádzky Tržnice budeme používať na jej rekonštrukciu. Vďaka tomu sme kúpili novú klimatizáciu, osadili sme nový výťah, vymenili staré svietidlá, nahradili nefunkčné inštalácie, elektrické rozvody a boli vykonané ďalšie rekonštrukčné práce,“ vymenoval Kusý.

Novinky v uplynulom roku

Nová tržnica má za uplynulý rok za sebou okrem nového dizajn manuálu, ktorým sa bude riadiť interiér tržnice a predajných stánkov, výmenu časti rozbitých sklenených výplní na fasáde, vymaľovanie vnútorných nosných obvodových stĺpov a mnoho ďalších drobných úprav.

V tomto roku má mestská časť Nové Mesto a zamestnanci EKO-podniku v pláne ešte niekoľko zásadných rekonštrukcií, čakajú však na schválenie financií.

Nová tržnica potrebuje mnohé zásahy a vylepšenia, no má potenciál stať sa dobre fungujúcim a moderným trhoviskom a centrom stretnutí, nákupov a služieb, ale aj kultúry,“ uzavrel Kusý.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk