Nová univerzitná nemocnica je potrebná, vo Vajnoroch by ju radi prijali

Nemocnica vystavba moderna campus zdravotné stredisko výstavba
Foto: ilustračné, GettyImages

Komplexná a moderná univerzitná nemocnica s lekárskou a farmaceutickou fakultou, a všetkým potrebným zázemím by do tohto projektu ideálne zapadla.

Vybudovanie novej univerzitnej nemocnice vo Vajnoroch by starosta mestskej časti Michal Vlček uvítal. Ako uviedol na sociálnej sieti, v uplynulých dňoch sa opäť rozprúdila debata o budúcnosti nemocnice Rázsochy.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba tento týždeň vyhlásil, že novú univerzitnú nemocnicu Bratislava aj Slovensko potrebuje, nie však na pôvodne plánovanom mieste.

Z hľadiska dopravnej dostupnosti označil ako vhodnú lokalitu pre celoštátnu nemocnicu mestskú časť Rača, prípadne Vajnory.

Nemocnica je potrebná

Vlček súhlasí s tým, že nová nemocnica je potrebná. Dôležitou podmienkou pre jej vybudovanie by však podľa neho mala byť logistika. Najmä dobrá dostupnosť, prístup po diaľnici, blízkosť letiska, verejná doprava, dostatočne veľká lokalita, ale aj zázemie.

Ak sa pozrieme na mapu nášho mesta, jedinečným miestom pre takúto nemocnicu by boli Vajnory, konkrétne lokalita zóny CEPIT, kde máme podpísané memorandum o vzniku Stredoeurópskeho parku inovatívnych technológii,“ poznamenal starosta.

Ideálne by zapadla

Veľká, komplexná a moderná univerzitná nemocnica s lekárskou a farmaceutickou fakultou, campusom pre študentov a všetkým potrebným zázemím by podľa Vlčeka do tohto projektu ideálne zapadla.

Má všetky logistické výhody, ktoré by mala mať – nachádza sa priamo pri diaľnici na okraji Bratislavy a aj po dobudovaní malokarpatského tunela v budúcnosti, s vynikajúcim prístupom zo všetkých svetových strán o blízkosti letiska ani nehovoriac,“ skonštatoval s tým, že vytvorili by sa zároveň aj podmienky pre prísun nových investícií do Vajnôr a nové pracovné príležitosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk