Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklotrasa racianska nove mesto.jpg
Zdroj. Foto ilustračné: www.facebook.com
3. februára 2020 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Nová webová stránka prinesie cyklistom užitočné informácie o súčasnom stave, ale aj o projektoch a plánoch do budúcnosti

Na stránke sa podporovatelia tohto druhu dopravy dostanú aj k informáciám o súčasnom stave, plánoch a riešených projektoch v súvislosti s cyklistikou na území Nového Mesta

Bratislavská mestská časť Nové Mesto spustila špeciálnu webovú stránku pre cyklistov cyklo.banm.sk. Stránka má byť „koordinátorom“ pre cyklistiku a jej cieľom je riešiť cyklotémy v súčinnosti s úradom mestskej časti, magistrátom, ostatnými mestskými časťami Bratislavy, developermi, ale aj s dobrovoľnými cyklistickými združeniami. Na stránke sa podporovatelia dostanú aj k informáciám o súčasnom stave, plánoch a riešených projektoch v súvislosti s cyklistikou na území Nového Mesta.

Plánované zmeny cyklistov určite potešia

Na špeciálnej cyklostránke sú k dispozícii aj dokumenty ako Územný generel dopravy či parkovací manuál. Záujemcovia na nej nájdu aj odkazy na Cyklokoalíciu či mapu odporúčaných cyklotrás. Nové Mesto vypracovalo aj strategický dokument na podporu rozvoja cyklistickej dopravy v mestskej časti. „Cieľom je riešiť optimálne prepojenie jestvujúcich obytných súborov, rekreačnej a administratívnej časti mestskej časti na hlavné cyklistické trasy“, uviedla mestská časť. Jej cieľom je prepojiť hlavné cyklistické trasy, administratívne centrum s kultúrnym centrom mestskej časti a sprejazdniť pre cyklistov aj rekreačné oblasti ako lesopark, Kuchajda či mestské štvrte Koliba a Kramáre. Plánujú vytipovať komunikácie s jednosmernou premávkou, na ktorých by cyklistom umožnili jazdiť v oboch smeroch.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X